Prasideda ketvirtasis „Kultūrinių vakarų“ sezonas

VDU Tarptautinių ryšių tarnybos bei tarptautinės ne pelno siekiančios studentų organizacijos ESN VMU inicijuota renginių serija „Kultūriniai vakarai“ (angl. Cultural Nights) vasario 14 d. paskelbė jau ketvirtojo sezono pradžią.

„Kultūrinių vakarų“ metu tarptautiniai VDU studentai, atvykę iš skirtingų kontinentų, pristato savo šalių tradicijas bei papročius. Šia iniciatyva siekiama supažindinti VDU bendruomenę su įvairiomis pasaulio kultūromis, sudaryti sąlygas geriau pažinti skirtingų šalių atstovus, skatinti tarpkultūrinį supratimą bei bendradarbiavimą. Projektui sulaukus ypač didelio susidomėjimo, iniciatyva yra įgyvendinama jau ketvirtą semestrą iš eilės.

Kiekvienas „Kultūrinių vakarų“ semestras, arba sezonas, turėjo savo šūkį:

• Pirmąjį semestrą renginio organizatoriai kvietė „Statyti tiltus, o ne sienas“ (angl. „Build Bridges Not Walls“) – jo metu buvo pristatytos 25 šalys.
  • Antrąjį semestrą „Kultūrinių vakarų“ šūkiu tapo frazė „Pasaulio dėlionė“ (angl. „Puzzle of the World“). Pristatytos 22 šalys.
  • Trečiąjį semestrą „Kultūrinių vakarų“ dalyviai buvo kviečiami „paragauti“ skirtingų šalių kultūrų (angl. „Taste the Culture“) bei kurti kulinarinę knygą „VMU Cook Book“. Pristatytos 28 šalys.

Ketvirtajį semestrą visus VDU bendruomenės narius, Kauno gyventojus bei svečius organizatoriai kviečia susipažinti su unikaliomis, tam tikrai šaliai būdingomis ir mažiau žinomomis kultūrų ypatybėmis. Šių „Kultūrinių vakarų“ šūkis – „Kultūrinis šokas“ (angl. „Culture Shock“). Tarptautiniai studentai dalinsis savo kultūrinio šoko patirtimi atvykus į Lietuvą bei pasakos, koks maistas, papročiai ar kiti kultūriniai savitumai dažniausiai šokiruoja ar stebina į jų šalį atvykusius žmones. Viso semestro metu planuojama pristatyti 27 šalis.

Vasario 14 d. įvykusio Lietuvos kultūrinio vakaro metu tarptautiniai studentai bei VDU bendruomenės nariai buvo supažindinti su lietuviškomis tradicijomis, šventėmis, maistu ir papročiais. Vakaro svečiai buvo kviečiami paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų bei pažaisti tradicinį mūsų šalies žaidimą „Jurgeli, meistreli“. Pasibaigus oficialiajai daliai, komandos „Smile“ didžėjai neleido studentams iš karto išsiskirstyti.

Visame ESN tinkle geriausiai 2012 m. įvertintas projektas „Kultūriniai vakarai“ VDU studentus, norinčius pažinti įvairias pasaulio kultūras, kiekvieną ketvirtadienį, 20 val., kviečia į atsinaujinusią „Punto Jazz palėpę“ (Kęstučio g. 6).

Nepraleisk progos patirti kultūrinį šoką!

Renginio plakatas

„Kultūrinių vakarų“ pavasario semestro tvarkaraštis

Visi renginiai vyks ketvirtadieniais, 20 val., „Punto Jazz palėpėje“ (Kęstučio g. 6).

Laikas Pristatomos šalys
Vasario 21 d. Prancūzija, Čekija
Vasario 28 d. Italija, Nyderlandai
Kovo 7 d. Pietų Korėja, Kazachstanas, Rumunija