Prasideda festivalio TARP renginiai Kaune

Spalio 12–14 dienomis aktyviausius Kauno kultūros taškus užplūs daugiasluoksnė meno ir poezijos festivalio TARP renginių programa, kurioje dalyvių laukia nemokamos poetinio kino peržiūros, fotografijų parodos atidarymas bei neužmirštama performanso, džiazo ir poezijos naktis. Tarp nemokamų arba itin maža kaina pasižyminčių renginių, sau įdomų pasirinkimą ras net ir pats išrankiausias lankytojas.

Kaip ir kasmet TARP fetsivalio programoje pristatomas autorinis trumpo metro kinas, kuriamas atsispiriant nuo vieno eilėraščio, eilutės ar simbolio. Todėl įžanginis festivalio renginys – poezijos filmų peržiūra „Judantys eilėraščiai“ spalio 12 d. 20 val. kavinėje „Kultūra“ (K. Donelaičio g. 16) pristatys poetų D.Jurevičiaus ir B.Januševičiaus bei video-menininkų V.Malčiaus ir A.Maknytės darbus.

Taipogi festivalis tęsia tradicijas ir pristato poetinių filmų konkurso rezultatus. Šių metu konkurso tema savo laiku kontraversiškai vertinamos poetės B.Pūkelevičiūtės eilėraščio eilutė: „Aš vadinu Tave savąja neramybe, nes jokio / Kito vardo tau nesurandu“. Geriausius, įdomiausius, kompetentingos komisijos atrinktus trumpametražius filmus žiūrovai kviečiami pamatyti spalio 13 d. 18 val. VDU galerijoje „101” (Laisvės al. 53).

Tarp eilėraščio ir fotografijos festivalio dalyvių laukia „Ypatingas pasiūlymas“. „YPATINGAS PASIŪLYMAS visiems poetams ir poetėms, kuriems raidės ir žodžiai nebekelia fizinio pasitenkinimo“ – tai eilutė iš Manto (Šamano) Gimžausko eilėraščio „ANTIGRAVITACINĖ VORUTA“. Šį eilėraštį interpretuoti ir rezultatus pristatyti šiemet kaip niekada šamaniškame festivalyje TARP jau žinomus ir perspektyvius fotomenininkus (R.Jankauskaitė, D. Matvejevas, L. Šinkūnas, V.Jurelevičius, M. Aksijonaitis, S. Žiūra ir kt.) sukvietė parodos kuratorius, fotografas D.Jurevičius. Fotografai buvo kviečiami pateikti savąsias „antigravitacines vorutas“ – darbų ciklą iš dviejų ar trijų spalvotų, šiek tiek į pop art’o ar dadaizmo stilistiką „nukrypusių“ fotografijų. Spalio 14d. 19 val. paroda atidaroma VDA KDF galerijoje (Muitinės g. 4). Paroda veiks iki spalio 27d.

Tarp poezijos, performansų ir džiazo festivalyje dalyvaus pripažinti atlikėjai iš viso pasaulio. Finalinis festivalio TARP renginys nustebins net ir nemažai mačiusią Kauno publiką. Spalio 14 d. 21 val. Kulminacinis festivalio renginys prasidės buvusio Kauno kailių fabriko „Vilkas“ erdvėse, lofte „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101). Unikalioje miesto erdvėje bus pristatyta turininga, originali ir tarptautinė programa.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.
Festivalio
programą rasite čia.