Izraelio ambasadorė pasakos apie iššūkius diplomatijoje ir pristatys parodą

Vasario 21 d., antradienį, 13 val., Vytauto Didžiojo universitete (Gedimino g. 44–302) svečiuosis Izraelio ambasadorė Latvijai ir Lietuvai J. E. ponia Hagit Ben-Yakov, kuri skaitys paskaitą apie iššūkius Izraelio diplomatijoje paskutinių įvykių Vidurio Rytuose kontekste („Challenges for the Israeli diplomacy – in view of the recent developments in the Middle East“).

Po paskaitos J. E. ponia H. Ben-Yakov VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44) pristatys parodą „Save a Child‘s Heart“ („Išgelbėkim vaiko širdį“), kurioje bus eksponuojamos skirtingo amžiaus, rasės ir lyties vaikų nuotraukos iš įvairiausių pasaulio kampelių. Pasak organizatorių, šiuos ir likusius 2400 vaikų vienija faktas, kad jiems gyvenimą dovanojo atsidavę Izraelio gydytojai, seselės ir kiti humanitarinės iniciatyvos „Save a Child‘s Heart“ (SACH) darbuotojai. Šią organizaciją Wolfsono medicinos centre Holone (Izraelis) 1995 metais įkūrė gydytojas Amis Cohenas, tuomet sutikęs parsivežti du vaikus iš Etiopijos namo į Izraelį ir operavęs juos kartu su kitais darbuotojais, be atlygio, bet su ligoninės administracijos pritarimu.

Organizacija „Save a Child‘s Heart“ jau suteikė pagalbą daugiau nei 2200 vaikų iš 40 šalių. Dauguma šių vaikų atvyksta įvairioms operacijoms ir yra apgyvendinami organizacijos namuose šalia ligoninės. Organizacija taip pat rengia mokymus ir konsultacijas su vaikų širdies ligomis susijusiais klausimais, tiek minėtoje ligoninėje, tiek visame pasaulyje. Kiekvieną antradienį palestiniečių vaikams iš Gazos ruožo ir Vakarų kranto rengiamos kardiologinės konsultacijos.

Nenuilstanti komanda dalyvavo daugybėje medicininių išvykų Kinijoje, Etiopijoje, Moldovoje, Jordanijoje ir kitur, kur diagnozuodavo pacientus ir atlikdavo operacijas kartu su vietiniais medikais. Prie kai kurių išvykų prisijungdavo ir fotografai. Viena jų šioje veikloje savanoriškai dalyvauja nuo 2001 metų ir sekundės tikslumu atvyksta fotografuoti atvykusio naujo vaiko kada tik paprašyta ir bet kuriuo paros metu. Visi fotografai buvo labai sujaudinti sutiktų vaikų ir jų veidų.

Paroda veiks iki kovo 21 dienos. Iki jos uždarymo žadama rodyti ir trumpametražius Izraelio filmus, kurie pelnė apdovanojimus įvairiuose festivaliuose.

Žurnalistai, norintys dalyvauti renginyje, prašomi užsiregistruoti iš anksto, pranešant apie dalyvavimą iki vasario 20 d. 15 val. ir nurodant atstovaujamos žiniasklaidos priemonės pobūdį (televizija, radijas, spauda ir pan.) el. pašto adresu l.venclauskas@pmdf.vdu.lt.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Izraelio ambasados tinklalapis: http://riga.mfa.gov.il

Puslapis socialiniame tinkle „Facebook“: http://www.facebook.com/IsraelinLT

Puslapis socialiniame tinkle „Twitter“: http://twitter.com/IsraelinLT