Politologijos olimpiados laureato laukia kelionė

Paskelbti politologijos olimpiad

Balandžio 14 d. didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) įvyko pirmasis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Akademinio politologų klubo (APK) organizuojamos XVI studentų politologijos olimpiados etapas. Jame studentams teko įveikti testo forma pateiktus klausimus tema „Lietuvos sugrįžimo į tarptautinę politiką 25-metis: nuo Nepriklausomybės tarptautinio pripažinimo iki pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai“.

Daugiausiai taškų surinko ir į finalinį olimpiados etapą pateko:

1. Žilvinas Labanas VDU,  32 taškai;
  2. Andrius Stasys Veršinskas VDU, 29,5 taškai;
  3. Paulius Puskunigis KTU, 25,5 taškai;
  4. Jūratė Vietaitė VDU, 25,5 taškai;
  5. Linas Juozaitis VDU, 24 taškai;
  6. Austėja Sakalytė VDU, 24 taškai;
  7. Kristina Žalnieriūnaitė VDU, 23,5 taškai;
  8. Aivaras Aliukonis VDU, 23,5 taškai;
  9. Linas Dapšys ISM, 22,5 taškai;
  10. Augminas Petronis VU, 22 taškai;
  11. Gintas Dambrauskas VDU, 22 taškai.

11 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių studentų gegužės 5 d. dalyvaus finaliniame studentų politologijos olimpiados ture Užsienio reikalų ministerijoje (URM), kuriame jiems teks atsakyti į testo forma pateiktus klausimus. Ketvirtame teste geriausiai politines žinias pademonstravę dalyviai kausis debatuose, kurių metu bus išrinktas olimpiados nugalėtojas. Šešiems geriausiai pasirodžiusiems finalininkams olimpiados globėjas europarlamentaras Algirdas Saudargas dovanos kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre.