Politologas – mediatorius tarp masių ir politikos

613

Šiuolaikiniame moksle vis didėjant tarpdiscipliniškumo svarbai, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) daugėja šią sritį akcentuojančių studijų – viena tarpdiscipliniškiausių jo programų yra Politikos mokslai.

Savo mintimis apie politikos mokslų studijas ir karjerą dalijasi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventas Jevgenijus Soikinas, šiuo metu dirbantis LR Aplinkos apsaugos ministerijoje, kurioje jis yra atsakingas už Lietuvos dalyvavimą „Expo“ parodose.

Jūsų nuomone, kokie yra pagrindiniai VDU politikos mokslų programos privalumai?

Sutinkant naujai „iškeptų“ absolventų ar skaitant straipsnius spaudoje apie VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetą ir politikos mokslų studijas, užplūsta labai geri prisiminimai. Kelios svarbios perskyros lėmė, jog šie prisiminimai keliauja su manimi iki šių dienų. Pirmiausia, galimybė rinktis specialybinius ir papildomus dalykus, kurie buvo ypač plataus spektro leido formuotis įvairialypei asmenybei. Kitas svarbus aspektas – dėstytojų ir studentų santykis, be kurio nebūtų entuziazmo ir malonumo siekti maksimalių rezultatų. Galiausiai, VDU Politikos mokslų studijų gebėjimas pritraukti aukštos klasės užsienio universiteto dėstytojus, kurie efektyviai papildydavo turimas žinias.

Baigėte VDU Politikos mokslų bakalauro studijas, toliau mokėtės Politikos mokslų krypties magistrantūros studijose. Ar renkantis bakalauro ir magistrantūros studijas jau turėjote būsimos karjeros viziją?

Lietuvoje neretai pasitaiko, jog baigus mokyklą ir/ar bakalauro studijas nesi iki galo pasirinkęs, kokia konkreti veikla tave domintų. Savo pavyzdžiu galėčiau tik šią tendenciją patvirtinti. Dar prieš bakalauro studijas neturėjau konkrečios karjeros vizijos. Visgi, turėjau aiškią kryptį, kokį save norėjau matyti po studijų. Save įsivaizdavau kaip itin plataus spektro specialistą ar apskritai žmogų, kuris turėtų visas reikiamas žinias patarti kuo įvairesniais klausimais. Taigi, įvertinęs kuo įmanoma daugiau pasirinkimų, nusprendžiau, jog VDU Politikos mokslų studijos ir apskritai VDU labiausiai galėtų prisidėti prie mano svajonės įgyvendinimo.

Kuo išskirtinė, Jūsų nuomone, politologo specialybė?

Mano manymu, politologas yra vienas iš pirmųjų, kuris gali prisiliesti prie įvykių, keičiančių pasaulį, ir apie tai pranešti visuomenei. Politologai ar kremtantys politikos mokslus turėtų suprasti, jog jie gauna dovaną tapti mediatoriais tarp masių ir aukštosios politikos. Dažnai šios jungiamosios grandies, kuri gebėtų transliuoti visiems suprantama kalba dviejų ir daugiau pusių interesus, trūksta. Kitaip sakant, politologas yra tas faktorius, kuris turi visus analitinius, statistinius ir kitus įrankius nukreipti geresnės valstybės link.

Jūsų požiūriu, su kokiais iššūkiais susiduria šiuolaikinis pasaulis ir kaip politikos mokslų srities specialistai galėtų prisidėti prie tokių procesų sprendimo?

Šių dienų pasaulis yra ypač greitai besikeičiantis, kuriame susigaudyti be papildomos pagalbos tampa vis sudėtingiau. Senosios pasaulio tvarkos, nusistovėjusios taisyklės yra laužomos į areną ateinant naujiems žaidėjams, lyderiams. Valstybių vidaus politika yra spaudžiama išorinių jėgų ir yra priversta atitinkamai reaguoti arba pasmerkta keistis ne savo valia. Norint pastebėti, įvertinti visus panašius procesus ir numatyti jų trajektorijas, būtina turėti ypač platų žinių bagažą ir tarpdiscipliniškumą. Investuodami ne vienerius metus į mokslus, politikos mokslų specialistai įgauna visą reikalingą arsenalą ne tik susigaudyti šiuolaikiniame pasaulyje, bet ir pateikti receptus, kaip galėtume spręsti iškylančias problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.