Politologai ir žurnalistai – apie padėtį Baltarusijoje

Balandžio 28 d., pirmadienį, 18 val., VDU istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) vyks apskritojo stalo diskusija „Ar įmanomas Baltarusijoje Maidanas?“. Šis renginys yra „PMDF dienų 2014“ dalis.

Renginyje su opoziciniais baltarusių  žurnalistais diskutuos VDU politologai, istorikai, Akademinio politologų klubo aktyvistai, kiti universiteto bendruomenės nariai. Diskusijoje taip pat dalyvaus Europos Parlamento narys Justas Vincas Paleckis – žinomas politikas, kuris vienoje pagrindinių ES institucijų visą kadenciją sprendė Baltarusijos demokratizacijos klausimus.

„Demokratizacijos procesai posovietinėje erdvėje buvo ir bus Lietuvos Respublikos užsienio politikos prioritetas, todėl svarbu žinoti ir diskutuoti apie tai, kas vyksta kaimyninėje Baltarusijoje“, – akcentavo doc. Andžėjus Pukšto, VDU Politologijos katedros vedėjas.

Universitete svečiuosis keturi baltarusių žurnalistai: Dzmitris Lukashukas („European Radio for Belarus“), Aleksandras Syvis (laikraštis „Narodnaja Volia“), Genadijus Kesneris („Deutsche Welle Belarus“) ir Svetlana Stankevich (Baltarusijos žurnalistų asociacija). Jie pristatys politinę, ekonominę ir kultūrinę situaciją Baltarusijoje, analizuos savo šalies reakciją į pastarųjų dienų įvykius Ukrainoje.

Diskusijoje taip pat dalyvaus VDU atstovai – prof. Gintautas Mažeikis, doc. Andžėjus Pukšto, doc. Rūstis Kamuntavičius, dr. Linas Venclauskas ir dr. Giedrius Česnakas. Šalia kitų klausimų, jie aptars, kaip Lietuva gali prisidėti prie demokratinių permainų kaimyninėje šalyje.

Renginio kalbos – lietuvių, rusų ir anglų. Diskusiją inicijavo Geopolitikos studijų centras, organizuoja VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

„PMDF dienų 2014“ programa