Pokalbis su A. Grybausku: apie tai, kaip juokauja čekai

Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje kviečia į penktąją „Tęsinių” diskusiją apie čekų humorą kartu su poetu, novelistu Almiu Grybausku ir VDU „Academia cum laude“ vadovu, istoriku prof. Egidijumi Aleksandravičiumi. Renginys vyks vasario 7 dieną, 16 valandą, V. Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

Čekų humoras lietuvių visuomenėje – daugelio pažįstamas ir užima ypatingą vietą. Kaip pavyzdį galima paminėti gerai žinomus ir mėgstamus J. Hašeko kareivio Šveiko nuotykius, kuriuos yra skaičiusi nemaža lietuvių dalis.

Knyga, kurioje pasakojama apie ne paties aštriausio proto kareivio nuotykius Antrojo Pasaulinio karo metu, padarė neišdildomą įspūdį pakankamai didelei daliai Lietuvos visuomenės. Diskusijoje bus aptariama, kodėl Lietuvos visuomenei toks artimas čekų humoras: ką slepia šio populiaraus personažo išmintis; ką joje atpažįstame mes, lietuviai, o ką herojus byloja pačiai čekų tautai? Kaip humorą vertina patys čekai; kaip jis gimsta, kaip veikia visuomenę? Ar humoras yra visuomenės pilietiškumo ir protesto forma?

Šie ir kiti klausimai bus aptariami susitikime su poetu ir novelistu, lietuviams pristačiusiu Milano Kunderos, Jaroslavo Hašeko kūrybą bei Čekijos prezidento Vaclavo Havelo publicistiką ir kalbas; Brno Masaryko universiteto (Čekija) Baltistikos centro darbuotoju Almiu Grybausku.