Po praktikos Kipre – darbo pasiūlymas

Agnė Lukošiūnaitė – VDU Ekonomikos ir finansų bakalauro bei Tarptautinės ekonomikos magistro studijų absolventė. Užsispyrusi ir užsibrėžtų tikslų atkakliai siekianti mergina net nesudvejojo ir išvyko „Erasmus+“ absolventų praktikai į nuostabaus grožio salą – Kiprą, vos išgirdusi apie tokią galimybę, o po praktikos sulaukė pasiūlymo įsidarbinti praktikos vietoje.

Kas paskatino jau pabaigus studijas išvykti praktikai į užsienio šalį? Gal ir studijų metu buvote išvykusi mainų studijoms ar praktikai?

Jau bakalauro studijų metu siekiau išnaudoti visas galimybes tobulėti užsienyje, per kiekvienas vasaros atostogas stengiausi išvykti uždarbiauti į skirtingas šalis, lankiausi Anglijoje, Islandijoje, Vokietijoje ir Kipre. Pirmą kartą išvykau į „Erasmus+“ mainų programą Kipre, kuri buvo nepamirštama patirtis, atnešusi begales gerų įspūdžių ir prisiminimų bei naujų draugų, kurie mano gyvenime yra iki šiol. Įstojusi į magistro studijas jau žinojau, kad kitas mano tikslas – dar viena mainų programa. Pirmame magistro studijų kurse sudalyvavau dvišalių mainų konkurse ir išvykau pusmečiui studijuoti Šiaurės Kipre, o jau kitą semestrą buvau „Erasmus+“ programos mainų studente kitame Kipro universitete. Taigi, per visus šešerius studijų metus sudalyvavau trijose mainų programose bei atlikau absolventų praktiką – būtent tai yra geriausi prisiminimai iš visų studijų metų.

Kur atlikote praktiką? Ar buvo sudėtinga rasti praktikos vietą?

Kadangi jau gerai pažinojau Kiprą, ten nusprendžiau ieškoti ir praktikos vietos. Norėjau išbandyti save audito srityje, todėl per internetines paieškas susiradau visas įmanomas audito kompanijas Kipre ir išsiuntinėjau elektroninius laiškus su savo gyvenimo aprašu bei motyvaciniu laišku ir jau po kelių savaičių sulaukiau teigiamo atsakymo iš vienos įmonės.

IMG_20141123_1122331

Papasakokite apie savo darbo dieną praktikos metu, kokiomis veiklomis užsiimdavote? Kaip sekėsi bendrauti su kolegomis praktikos vietoje?

Prisipažinsiu, prieš atvažiuodama bijojau, jog, kaip dažnai nutinka, praktikos metu man teks tik „archyvų tvarkymas“, laimei – klydau. Labai greitai buvau supažindinta su audito pradmenimis, mane paskyrė vieno iš auditorių asistente, todėl kasdien atlikau jo paskirtus darbus, kurie padėjo geriau suprasti atliekamą darbą bei išmokti daug naujų dalykų. Atlikdama praktiką supratau, jog universitete įgytos žinios yra tikrai vertingos, nes šiame darbe teko jomis pasinaudoti.

Anksčiau buvau girdėjusi įvairiapusiškų nuomonių apie kipriečius ir jų požiūrį į užsieniečius, dirbančius su jais, tačiau mano patirtis įrodė, jog yra priešingai. Visi kolegos labai paslaugūs, nuolatos rūpinosi, jog gerai jausčiausi naujoje vietoje.

Kokias pagrindines naudas, kurias jums suteikė ši praktika, galėtumėte įvardinti?

Gavau galimybę įsidarbinti toje pačioje įmonėje, vos praktikai pasibaigus. Šiuo metu čia dirbu auditoriaus asistente bei esu atsakinga už bankines operacijas įmonėje. Taigi, „Erasmus+“ absolventų praktika suteikė šansą įgyvendinti savo svajonę dirbti tarptautinėje įmonėje perspektyvų darbą. Tikiu, kad ateityje tai padės susirasti panašų darbą Lietuvoje.

Kodėl Kipras buvo ta šalis, į kurią nusprendėte išvykti?

Po mainų programų, atliktų Kipre, čia susiradau nemažai draugų, taip pat puikiai pažinojau šią šalį, todėl vykti čia atlikti praktiką atrodė patraukliausia. Taip pat nuolat sugrįžti į Kiprą skatino įspūdingas salos grožis, žydro vandens paplūdimiai, istorinės vietos, iš pirmo žvilgsnio skurdi, tačiau unikali gamta. Kipriečiai netgi turi posakį, jog kartą atvažiavęs ir atsigėręs kiprietiško vandens, tikrai čia sugrįši.

Ką veikdavote laisvu nuo praktikos metu?

Kadangi Lietuvoje gyvenau su tėvais, laisvas laikas po darbo tikrai skyrėsi nuo ankstesnio, nes turėjau pati pasirūpinti buitimi, tačiau užteko laiko ir pramogoms. Man pasisekė, jog čia gyvena mano geriausia draugė, todėl visada turėjau su kuo leisti laisvalaikį. Vasarą, kuomet Kipre yra beprotiškai karšta, vienintelis išsigelbėjimas buvo paplūdimys, kur ir praleidau daugiausiai laisvo laiko. Vasaros sezono metu sostinė, kurioje aš dirbau, ištuštėja, visi suvažiuoja į pajūrį, kur netrūksta poilsio ir linksmybių.

Ar pakartotumėte šią patirtį? Ko palinkėtumėte kitiems absolventams, svarstantiems apie tokią praktikos galimybę?

Be abejonės, tokia patirtis yra neįkainojama, tai galimybė dar nors truputį pabūti studentu, bet tuo pačiu ir įsilieti į profesinį gyvenimą. Manau, kad absolventų praktika yra puiki galimybė, kuri gali padėti siekti karjeros norimoje srityje. Svarbiausia atvykus į praktikos vietą rodyti iniciatyvą, nuolat sunkiai dirbti ir įrodyti, jog esi vertas būti tos įmonės dalimi.

Skelbiamas konkursas praktikai užsienyje pagal Erasmus+ programą 2015–2016 m. m.

EU flag-Erasmus+_vect_POS1