PMDF mokslininkai Seime pristatė tyrimą apie žmogaus teisų politiką

Kovo 23 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto mokslininkų grupė LR Seimo Žmogaus teisių komitete pristatė 2010 lapkričio-gruodžio mėn. vykdyto projekto „Žmogaus teisių politika Lietuvoje: valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų veiklos suderinamumas“ rezultatus.

Projektas buvo vykdytas siekiant išsiaiškinti nevyriausybinių organizacijų ir valdžios institucijų atstovų požiūrį į žmogaus teisių problematiką Lietuvoje, atskleisti pagrindinius sutarimus ir prieštaravimus bei pasiūlyti galimas rekomendacijas ateičiai.

Projekto rezultatus pristatė VDU PMDF doc. dr. Regina Jasiulevičienė, Etninių tyrimų instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Monika Frėjutė-Rakauskienė, VDU PMDF doktorantės Lina Marcinkutė, Justina Razumaitė ir Gintarė Žukaitė. Pristatyme kalbėta apie problemas, kurios kyla nevyriausybinėms organizacijoms bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis, buvo pateikti siūlymai ir rekomendacijos, kaip galima būtų tobulinti esamą situaciją.

Pristatymas susilaukė ne tik komiteto narių susidomėjimo. Jame taip pat dalyvavo ministerijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų nariai. Po pristatymo sulaukta ir aktyvios diskusijos.