„PMDF dienose 2013“ – puokštė renginių ir susitikimų

Gegužės 6–10 dienomis universitete vyko jau 4-osios tradicinės „PMDF dienos“ – kasmetinis politinių-žurnalistinių renginių ciklas, skirtas studentams ir aukštesniųjų klasių moksleiviams. Renginiuose dalyvavo gerai žinomi politikos, žurnalistikos bei verslo atstovai, kurie dalinosi savo įdomiomis įžvalgomis, nuomonėmis bei pozicijomis.

„PMDF dienose 2013“ vyko forumai, diskusijos, pranešimai, kurie skatino studentus bei moksleivius domėtis, dalyvauti, sužinoti. Pagrindinis renginių tikslas – skatinti jaunų žmonių mąstymą, diskusijas, motyvuoti ir įkvėpti. Ciklą organizavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto savanoriai.

Pirmasis „PMDF dienų“ renginys vyko gegužės 6 d., pirmadienį, VDU mažojoje salėje – žurnalistinis forumas „Žiniasklaidos transformacijos ir ateities perspektyvos: pagrindinės šiandieninės Lietuvos žiniasklaidos tendencijos“. Jo metu gerai žinomi žiniasklaidos atstovai dalinosi įžvalgomis apie žurnalistikos pokyčius ir tendencijas Lietuvoje. Diskusiją vedė Marius Gurskas, dalyvavo Andrius Tapinas, Mantas Dubauskas ir Rimvydas Valatka.

Gegužės 7 d., antradienį, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete diskusiją-seminarą surengė Artimųjų Rytų studijų prof. Mouniras Farah (Arkanzaso universitetas, JAV) ir VDU Regionistikos katedros vedėjas, žinomas islamo tyrinėtojas prof. Egdūnas Račius. Intelektualios diskusijos tema – „Kas pralaimėjo Arabų pavasarį?“ („Who lost the Arab Spring?“). Tą pačią dieną fakulteto rūmuose vyko ir žaidimas „Alias“. Tema – Europos Sąjunga.

Renginiai tęsėsi ketvirtadienį, gegužės 9-ąją – tądien 10 val. VDU S. ir S. Lozoraičių muziejuje (K. Donelaičio g. 58) prasidėjo simuliacinis žaidimas „Europos Sąjungos Vadovų Tarybos simuliacijos“. Jo metu moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti su ES institucijų veikla ir patys simuliuoti darbą ES Vadovų Taryboje – atstovavo Sąjungos šalims ir jų pozicijoms darbotvarkės klausimais. Moksleivius individualiai konsultavo VDU studentai.

Vėliau, 14 val., mažojoje salėje buvusi LR finansų ministrė, ekonomistė, VU dėstytoja Ingrida Šimonytė skaitė paskaitą tema „Lietuvos ekonomikos perspektyvos, rinkimų, vykstančių švytuoklės principu fone. Ar įmanomas tęstinumas ir tolygus ėjimas į priekį“. Nuo 16 val. Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–302) vyko mokslinė diskusija „Šiuolaikinių politikos mokslų tyrimų tendencijos“.

Paskutinę renginio dieną, gegužės 10-ąją, 13 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) vyko apskritojo stalo diskusija „Federacinė Europa – fantazija ar realybė?“, kurioje diskutavo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, prof. Šarūnas Liekis (VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas), prof. Irmina Matonytė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas) bei Rokas Grajauskas – Europos federalistų sąjungos Lietuvoje generalinis sekretorius.

Kviečiame žiūrėti diskusijos „Žiniasklaidos transformacijos ir ateities perspektyvos: pagrindinės šiandieninės Lietuvos žiniasklaidos tendencijos“ įrašą, kurį parengė Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt).