Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

1541

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. Šiais metais Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė suteikia išskirtinę progą tokioje stovykloje sudalyvauti tiek labai norintiems ir kupiniems energijos, tiek studentams su negalia – visi turi teisę įsilieti į studentišką gyvenimą.

Visi studentai – lygūs

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) rengiama jau tradicine tapusi stovykla suteikia unikalią progą susipažinti su universitetu, pažinti studentiškojo gyvenimo dalelę, pabendrauti tiek su kitais pirmakursiais, tiek su vyresniais studentais ir turiningai praleisti savaitgalį.

„Subalansuotas fuksas 2014“ šiais metais vyks du pirmuosius rugsėjo savaitgalius (6-7 ir 13-14 dienomis). Šįkart stovykla bus išskirtinė tuo, kad joje galės dalyvauti ir asmenys, turintys negalią. Taip pat bus siekiama supažindinti VDU studentus su neįgaliųjų integracijos problemomis, skatinti toleranciją, laužyti stereotipus bei parodyti, kad universitete visi yra lygūs.

Pirmą kartą Lietuvoje – ir neįgaliesiems

Ši pirmakursių stovykla bus pirmoji Lietuvoje, kuri yra pritaikyta ir studentams su negalia. VDU Studentų atstovybės prezidento Justino Petkaus teigimu, ši iniciatyva – tai žingsnis, kurį reikėtų žengti visoms aukštųjų mokyklų savivaldoms.

„Tokią stovyklą surengėme, kadangi aktyviai dirbame socialinėje srityje. VDU mokosi daugiausiai negalią turinčių studentų Lietuvoje, kurie yra lygiateisiai bei tokie patys kaip kiti, todėl labai svarbu juos integruoti į universiteto bendruomenę ir suteikti lygias galimybes dalyvauti visose atstovybės veiklose. Tai tarsi pirmas susipažinimas su universitetu, Studentų atstovybe, būsimais kurso draugais bei VDU bendruomene“, – paaiškino J. Petkus.

Studentų atstovybės prezidentas viliasi, kad tokių stovyklų ir iniciatyvų atsiras ir daugiau – juk studentas su negalia yra lygiai toks pats žmogus, kaip ir visi kiti. Tačiau svarbu paaiškinti ir kitiems studentams, kaip reikėtų elgtis su neįgaliaisiais – jie taip pat nori įsitraukti į universitetines veiklas, visur dalyvauti bei studentauti. „Kartais tenka susidurti su įvairiais stereotipais ar pasiteisinimais, pavyzdžiui, „Nežinau kaip su juo elgtis“, todėl yra svarbu išaiškinti, kad asmenys su negalia nėra išskirtiniai, jiems reikia to paties, ko ir visiems kitiems“, – sakė VDU Studentų atstovybės viceprezidentė Lina Paulauskaitė.

Stovykla – puiki proga susibendrauti

VDU studentas Martynas Vitkus, turintis judėjimo ir regos sutrikimų, teigia, kad jei ir vėl būtų pirmakursis, tikrai pasinaudotų galimybe sudalyvauti tokioje stovykloje. „Tai puiki proga įsilieti į kolektyvą, susipažinti su būsimais kursiokais, o didžiausias pliusas – smagiai praleistas laikas. Labai džiaugiuosi Studentų atstovybe, kad ji ryžosi šiam žingsniui, bei tikiuosi, jog ir toliau viskas eis tik geryn“, – sako vaikinas.

Pasak studento, dalyvavimas tokiose veiklose turi abipusę naudą, žmonėms daug lengviau atsiskleisti tokioje aplinkoje. Jis įsitikinęs, kad tokia patirtis yra neįkainojama ir pasitaiko tik kartą gyvenime. Dauguma neįgaliųjų jaučiasi nedrąsiai kitoje aplinkoje su naujais žmonėmis, be to, visi, kuriems universitetas yra kažkas naujo, jaučiasi gan nepatogiai, todėl stovykla yra puiki terpė artimiau susipažinti ir susibendrauti. Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad itin svarbu pačiam pasiteirauti kitų, ar kam nors reikia pagalbos – ne visi yra drąsūs patys jos paprašyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.