Pirmadieniais – dokumentika apie globalias problemas

Jungtinių Tautų Studentų klubas kviečia dalyvauti „Kino pirmadieniuose“. Kiekvieną pirmadienį rodomi dokumentiniai filmai, siejami su globaliniais konfliktais bei žmogaus teisių pažeidimais, apie kuriuos žino ne visi.

„Mes tikime, kad filmai yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant atkreipti dėmesį į globalines problemas“, – sako klubo atstovai.

Artimiausiame „Kino pirmadienių“ seanse – filmas „Small Small Thing“ (anglų k.). Peržiūra vyks gegužės 11 d., pirmadienį, 18 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-202).

2012-ųjų gruodį Olivia Zinnah mirė nuo komplikacijų dėl traumų, sukeltų išprievartavimo, kai jai buvo 7 metai. Tai yra jos istorija.

“Mano administracija įgalins visas Liberijos moteris kiekvienoje mūsų šalies gyvenimo srityje. Mes remsime ir pagerinsime įstatymus, kurie atstato jų orumą ir drastiškai kovoja su nusikaltimais, kurie jas nužmogina. Mes be baimės ar malonės užtikrinsime, kad laikomasi neseniai priimto įstatymo prieš išprievartavimus“, – 2005-aisiais pažadėjo Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf.

Prezidentė E. Johnson Sirleaf 2011 m. buvo apdovanota Nobelio taikos premija už savo darbą moterų teisių klausimais. Tačiau pagal JT statistiką, 2012 m. prievartavimai vis dar buvo labiausiai paplitęs nusikaltimas Liberijoje, o dauguma aukų – vaikai. Organizacija „Daktarai be sienų“ (pranc. Médecins Sans Frontières) praneša, kad jauniausia išgyvenusi auka buvo 21 mėn. amžiaus.

Filmas prasideda JFK ligoninėje Monrovijoje, Liberijos sostinėje, urbanistiniame šios Vakarų Afrikos šalies centre. Olivijai yra 9 metai, ji labai blogai maitinasi ir yra neįgali, dabartinė būklė kelia pavojų jos gyvybei. Olivijos motina manė, jog jos traumos yra raganavimo rezultatas, todėl visus tuos metus dukrą slėpė. Gydytojai padarė išvadą, jog mergaitės sveikatos būklė yra žiauraus išprievartavimo, patirto kai jai buvo septyneri, rezultatas. Spaudžiama atskleisti, kas ją išprievartavo, Olivija įvardija savo pusbrolį.

Ši diagnozė turi rimtų pasekmių. Už tai, kad prašė pagalbos iš šalies, Oliviją ir jos motiną atstumia jų gimtoji Liberijos džiunglių gentis. Jos abi paliekamos vienos Monrovijoje, kur galima tik laukti prezidentės E. Johnson Sirleaf valdžios malonės, ir teks išspręsti patį sudėtingiausią klausimą – kokią kainą jos pasiryžusios sumokėti už teisingumą?