Pirmą kartą įteikta S. A. Frosto lyderystės stipendija

Gegužės 22 d. Teisės fakulteto absolventei Nelei Šimolūnienei buvo įteikta Stepano A. Frosto vienkartinė lyderystės stipendija.

Šios stipendijos mecenatas – vizituojantis Teisės fakulteto dėstytojas S. A. Frostas, kuris, kaip atskleidė fakulteto dekanė prof. Julija Kiršienė, jau pirmą kartą čia atvykęs įsimylėjo Lietuvą ir Vytauto Didžiojo universitetą. „Nuo šiol jis kiekvienais metais atvyksta dėstyti mūsų studentams ir netgi pradėjo mokytis lietuvių kalbos“, – pasakojo J. Kiršienė.

S. A. Frosto lyderystės stipendijos skyrimo nuostatuose numatyta, kad į ją gali pretenduoti Teisės fakulteto penkto kurso studentai, turintys lyderio savybių bei tai įrodantys savo veikla. Kartu su paraiška pretendentai turėjo pateikti ir dvi rekomendacijas iš juos gerai pažįstančių asmenų. Iš kelių kandidatų laimėtoją pasirinko pats stipendijos steigėjas.

Kaip teigia stipendijos laureatė N. Šimoliūnienė, laimėti jai tikriausiai padėjo geros jos darbdavių rekomendacijos. „Teikdama paraišką, nurodžiau, kad buvau aktyvi siūlant ir įgyvendinant įvairias iniciatyvas savo darbovietėse, teko kuruoti nemažai renginių. Didžiausias iš jų – Jaunojo inžinieriaus diena Kauno technikos kolegijoje, sulaukusi didelio susidomėjimo“, – pasakojo N. Šimoliūnienė.

Kaip teigia stipendijos mecenatas, šia, nors ir kuklia, iniciatyva jis siekia atrasti ir skatinti ateities lyderius. „Nė viena organizacija, kompanija, miestas ar šalis negali plėstis, tobulėti ir augti be gerų lyderių. Iš tiesų nuo to priklauso net ir valstybės ateitis. Lyderystę aš apibrėžčiau kaip gebėjimą kurti ir perteikti viziją, kuri vėliau įgyvendinama motyvuojant savo komandą ir dalyvaujant bendroje veikloje“, – teigia S. A. Frostas.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.