Penktajame „Sesijos“ numeryje – apie judesius

Kviečiame susipažinti su jau penktuoju VDU akademinio žurnalo „Sesija“ numeriu, kurio tema šį kartą – judesiai. Jūsų patogumui, „Sesiją“ galima skaityti ir šios naujienos puslapyje.

Žurnale „Sesija“ VDU dėstytojai, absolventai, studentai skelbia intelektualius, kritiškus, intriguojančius tekstus įvairiomis temomis. Šį kartą „Sesijos“ straipsnius vienija judesiai – kūno, minties ir dvasios, darbuose, kultūroje, sporte ir t. t. Pasak žurnalo vyr. redaktoriaus, VDU Viešosios komunikacijos katedros lektoriaus dr. Mykolo Drungos, visi judesiai yra glaudžiai susiję su laiku, apie kurį rašė ir tvarkingai organizuoti kvietė buvęs mūsų universiteto dėstytojas, žymiausias tarpukario Lietuvos filosofas Vosylius Sezemanas.

„[Žurnalo tema] liečia gyvenimą ir bent dvi jo daugelį žmonių, ne vien V. Sezemaną, dominusias sritis – meną ir sportą. Mes, studentai ir dėstytojai, privalome stengtis gerai organizuoti savo laiką ir juose telpančius judesius. Turime kuo geriau suprasti judesius mus asmeniškai ypač intriguojančiose dvasios ir kūno kultūros šakose“, – rašo „Sesijos“ redaktoriai dr. Mykolas Drunga ir Agnė Kairiūnaitė.

Universiteto studentas Antanas Voznikaitis žurnale pamėgino įvertinti „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų reikšmę šiandieniniame individų ir visuomenės racionalizacijos procese, remdamasis žymaus sociologo, istoriko ir ekonomisto Maxo Weberio idėjomis: „Žvelgiant į mases piktų komentarų, narciziško dėmesio maldavimo ar nuoskaudų liejimo protrūkius, susidaro vaizdas, kad žmones labiausiai traukia socialinių tinklalapių terapinės galimybės“, – pastebi A. Voznikaitis.

Tarp kitų šio „Sesijos“ numerio tekstų – originalus, nuotaikingas Mykolo Bazaro rašinys apie muzikinį projektą „Išgirsk kitaip“, Gerdos Aleksiūnaitės pamąstymai prieštaringa eutanazijos tema, architektūros profesoriaus Vlado Stausko linkėjimai akademinei bendruomenei, dr. Mykolo Drungos straipsnis apie judesius menuose – kine, tapyboje, muzikoje ir t. t.

Žurnalo skiltyje „Session“, skirtoje publikacijoms anglų kalba, Radvilė Lipskytė kviečia prisiminti Aristotelį ir rinktis dorybę, ne tuštybę, o M. Drunga ragina JAV kino kūrėjus, turinčius lietuviško kraujo, ekranizuoti žydus Lietuvoje gelbėjusio japonų diplomato Chiune Sugiharos istoriją.

Numeryje taip pat skelbiami šilti interviu su net 16 kalbų mokančia ir besimokančia Julija Vasilenko bei šokėjais Agne Augulevičiūte ir Mariumi Pinigiu, kuriems VDU atvėrė kelią įkvepiančio tobulėjimo link. Studentų ir absolventų istorijos atskleidžia, kodėl studijos tokiame liberaliame, laisvame universitete yra „Daugiau nei specialybė“.

Žurnalą galima rasti universiteto ir Kauno erdvėse bei internete. Pilnas platinimo vietų sąrašas – „Sesijos“ tinklalapyje. Kaip visuomet, žurnalo redakcija laukia skaitytojų tekstų naujiems numeriams, komentarų ir klausimų – juos galima siųsti el. paštu info@vkt.vdu.lt.