VDU šventė gimtadienį

3439 3

Vasario 14 d. VDU didžiojoje salėje vyko universiteto gimtadienio šventė, skirta 92-ajai įkūrimo sukakčiai, kuri sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-ąja. Šiais metais universitetas taip pat mini atkūrimo 25-metį, kuriam skiriami visi VDU akademiniai renginiai ir šventės.

Iškilmių pradžioje buvo įteiktos VDU garbės daktaro regalijos poetui, rašytojui, VDU leidyklos vyr. redaktoriui Robertui Keturakiui. Sveikinimo žodžius tarė Senato pirmininkas prof. Zigmantas Kiaupa, Humanitarinių mokslų fakulteto docentė Dalia Kuizinienė. Į susirinkusiuosius kreipėsi ir regalijas priėmęs VDU garbės daktaras R. Keturakis.

Po garbės daktaro regalijų įteikimo didžiojoje salėje vyko VDU daktarų ir aktyviausių doktorantų sveikinimas, vardinių stipendijų teikimas.

Iškilmių metu buvo įteiktos penkios VDU Garbės stipendijos, kurias prieš penkerius metus įsteigė universiteto Senatas. Šios stipendijos kasmet skiriamos geriausiems VDU studentams, ypač pasižymėjusiems mokslinėje, meninėje, kūrybinėje, sporto ir visuomeninėje veikloje reprezentuojant gimtąją alma mater Lietuvai ir pasauliui.

LR Užsienio reikalų ministerijos ES reikalų koordinavimo skyriaus pirmasis sekretorius, VDU absolventas Kęstutis Vaškelevičius įteikė Politikos mokslų absolventų stipendiją. „Man, kaip ir daugeliui stipendijos steigėjų, VDU padėjo augti kaip asmenybei ir tapo nepakeičiama paspirtimi darbe. Džiaugiamės, kad šia stipendija galime atiduoti bent dalį „skolos“ ir skatinti magistrantus plėsti akiratį bei būti aktyviais visuomeninėje veikloje“, – sakė K. Vaškelevičius.

Gimtadienio šventėje taip pat buvo apdovanoti Nepriklausomybės akto signataro, žymaus Lietuvos ekonomisto ir visuomenininko Jono Smilgevičiaus stipendijos konkurso laureatai. Advokatas Jonas Kairevičius įteikė stipendijas Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentams.

VDU daktaro disertacijas 2013–2014 mokslo metais apgynusiems daktarams buvo teikiami VDU daktaro diplomai ir ženklai. Iškilmės tuo nesibaigė – renginyje taip pat buvo pasveikinti aktyviausi doktorantai ir jaunieji mokslininkai.

Kaip įprasta, džiugią nuotaiką renginyje palaikė Muzikos akademijos atstovų pasirodymai.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Komentarai

...

O kur gimtadienio tortas aaa?

Eglė

Tortas būna kasmet rugsėjo 1-ąją. Šiai progai liko tik žvakutės :)

...

Kam šiais metais yra paskirtos VDU Garbės stipendijos? :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.