Penktadienį paskaitą surengs filosofas Algis Mickūnas

Kovo 4 d., penktadienį, 16 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52-521) paskaitą surengs vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų, Ohajo universiteto (JAV) profesorius emeritas Algis Mickūnas.

Paskaita yra skirta VDU filosofijos magistrantams, tačiau joje dalyvauti gali visi norintys.

Prof. A. Mickūnas yra tarptautiniu mastu pripažintas mokslininkas, fenomenologas, Lietuvos mokslų akademijos narys, tyrinėjantis šiuolaikinę Europos filosofiją, marksizmą, hermeneutiką,  semiotiką, fenomenologiją, egzistencializmą, politikos ir demokratijos teorijas.

Per pastaruosius 20 metų prof. A. Mickūnas skaitė paskaitas beveik visuose žymiausiuose pasaulio universitetuose kaip kviestinis profesorius. Filosofas yra laikomas dideliu fenomenologijos autoritetu JAV, Vakarų Europoje ir kitose pasaulio šalyse.

Ypač dideli profesoriaus nuopelnai nepriklausomai Lietuvai, jos humanitariniams mokslams ir universitetams. Prof. A. Mickūnas daug jėgų ir energijos atidavė atgimusios Lietuvos švietimui, dažnai dirbo be atlygio. Nuo 1990 m. iki šiol jis skaito įvairiausio pobūdžio paskaitų kursus Vytauto Didžiojo ir kitų šalies universitetų studentams, veda seminarus. Profesorius yra išleidęs šimtus mokslinių straipsnių, dalyvavęs daugybėje konferencijų Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Europoje, Indijoje, Viduriniuosiuose Rytuose, parašęs keliolika knygų.

2007 m. prof. A. Mickūnui skirta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta mokslo premija užsienio mokslininkams už mokslo pasiekimus ir lietuvybės puoselėjimą humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.