„Pavasario festivalis“ – atgaiva protui ir sielai

Gegužės 15–17 dienomis vyko jau dvyliktasis tradicinis „Pavasario festivalis“, skirtas visai Kauno bendruomenei. Kaip įprasta, VDU Studentų atstovybės organizuojamas festivalis pasiūlė nepaprastai daug įvairių renginių – garsių atlikėjų koncertus, mainų ir kraujo donorystės akcijas, susitikimus su žinomais Lietuvos politikos, kultūros veikėjais ir daug kitų įdomybių.

Pirmąją festivalio dieną universitete vyko įvairūs pilietiški renginiai: kraujo donorystės bei daiktų mainų akcijos, socialinė akcija „Ei, studente, visi mes lygūs“ ir tradicinė gyvoji biblioteka. Sporto mėgėjai galėjo dalyvauti krepšinio turnyre „PF 3×3“, o norintys prisiminti vaikystę – pūsti didžiulius muilo burbulus „Vėjo pakavime“.

Universitete visą dieną taip pat vyko viešos paskaitos, kurias surengė muzikos atlikėjas Pushaz, universiteto dėstytojai Benas Ulevičius, Rūstis Kamuntavičius ir kiti įdomūs žmonės.

Gegužės 15-osios renginius vainikavo festivalio atidarymo koncertas Vienybės aikštėje – nemokama gyvo garso fiesta pačioje Kauno širdyje. Čia pasirodė būrys garsiausių ir mylimiausių Lietuvos muzikos atlikėjų: „G&G Sindikatas“, „Skamp“, „Fitzgeralds“, „The Local Legends“, Alice Way ir kt.

Antroji „Pavasario festivalio“ diena buvo skirta protui ir sielai: universitete vyko knygų turgus, susitikimai su Lietuvos rašytojais, šurmuliavo VDU akademinių organizacijų forumas. Vakarėjant nustebino festivalio naujiena: „Teatras netradicinėse erdvėse“, studentus pakvietęs tapti spektaklio dalimi – pasirodymą surengė jauna, bet profesionali teatro trupė „Impro 241“. Vėliau jaukioje „Punto Jazz“ palėpėje vyko tradicinis „Gitarų vakaras“, kur stygas brazdino ne tik universiteto bendruomenės nariai, bet ir roko grupė „Rebelheart“.

Paskutinę festivalio dieną universitete vyko orientacinės varžybos „Fotosprintas“ ir įvairios kūrybinės dirbtuvės, kurios kvietė mokytis lankstyti origami, šokti pilvo šokį, groti gitara ir t. t. Viešas paskaitas universitete skaitė politikas prof. Vytautas Landsbergis bei „ZIP FM“ radijo laidos „Radistai“ vedėjai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys. Netrūko ir iškilmingų ceremonijų – Didžiojoje auloje buvo inauguruotas naujasis Studentų atstovybės prezidentas Justinas Petkus.

Festivalio uždarymas vyko klube „Nautilus“ – čia triukšmingai paminėtas ir VDU Studentų atstovybės 19-asis gimtadienis. Muzika pasirūpino Linas Adomaitis ir kiti žinomi šalies didžėjai ir atlikėjai, šokiai ir linksmybės tęsėsi iki ryto.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažus ir VDU Studentų atstovybės videoreportažus.

Pirmoji diena

Antroji diena