Paskelbti aktyviausių VDU doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkurso laimėtojai

Vasario 14 dieną išleistas VDU Rektoriaus įsakymas, skelbiantis aktyviausių universiteto doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkurso laimėtojus bei skiriantis jiems skatinamąsias premijas iš VDU Mokslo fondo (klasterių) lėšų. Konkurse vertinta fizinių ir biomedicinos, humanitarinių bei socialinių mokslų sričių doktorantų bei jaunųjų mokslininkų veikla.

Rektoriaus įsakymu, doktorantams bei jauniesiems mokslininkams skirtos skatinamosios 1000 litų premijos už veiklą, atliktą nuo 2009 m. gruodžio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 1 d. Vasario 15 d. iškilmėse bus apdovanoti fizinių ir biomedicinos mokslų srities doktorantai Mantas Stankevičius (chemija, 2 kursas), Vidas Daudaravičius (informatika, 3 k.), Asta Danilevičiūtė (ekologija ir aplinkotyra, 4 k.) bei jaunoji mokslininkė Raminta Rodaitė-Riševičienė (chemija). Už pasiekimus humanitarinių mokslų srityje, premijos bus skirtos doktorantams Teresei Aleknavičiūtei (filologija, 2 k.), Eglei Savickaitei (etnologija, 3 k.), Vytui Jankauskui (istorija 4 k.), Jurgitai Vaičenonienei (filologija, 4 k.) bei jaunajai mokslininkei Laimai Bucevičiūtei (istorija). Skatinamąsias premijas taip pat gaus socialinių mokslų srities doktorantai Giedrius Česnakas (politikos mokslai, 2 k.), Monika Miliušienė (edukologija, 3 k.), Jolita Jonynienė (psichologija, 3 k.), Jurga Misiūnienė (psichologija, 4 k.), Dainius Genys (sociologija, 5 k.), Aurelijus Zykas (politikos mokslai, 5 k.) bei jaunosios mokslininkės Aušra Vinciūnienė (politikos mokslai) ir Jolita Vveinhardt (vadyba ir administravimas).

VDU Mokslo tarnybos rengto aktyviausių doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkurso tikslas – skatinti Vytauto Didžiojo universiteto doktorantus ir jaunuosius mokslininkus aktyviai vykdyti mokslinius tyrimus, skelbti gautų tyrimų rezultatus Lietuvos ir tarptautiniuose mokslo žurnaluose referuojamuose duomenų bazėse, dalyvauti mokymuose, seminaruose, kursuose, laiku laikyti doktorantūros egzaminus.

Konkurse, kuriame buvo vertinama dalyvių veikla, atlikta nuo 2009 m.  gruodžio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 1 d., dalyvauti galėjo Vytauto Didžiojo universiteto antro, trečio ir ketvirto kurso doktorantai bei jaunieji mokslininkai, kurių doktorantūros studijos baigėsi iki 2010-09-01, o disertacijos buvo apgintos nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31 ir liko dirbti VDU.

Aktyviausių Vytauto Didžiojo universiteto doktorantų bei jaunųjų mokslininkų konkurso nugalėtojai bus apdovanoti iškilmėse vasario 15 d., minint VDU gimtadienio bei Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktis. Plačiau apie šios dienos šventinius įvykius rašoma čia.

Daugiau informacijos VDU Rektoriaus įsakyme.