Paskelbtas konkursas Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti

1942

Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas kviečia jaunimą teikti konkursui projektus, kurie skatina europinių ir tarptautinių klausimų suvokimą, puoselėja Europos tapatumą ir europiečių bendrumo jausmą. Dalyvauti konkurse gali ES šalių piliečiai, kurių amžius nuo 16 iki 30 metų. Projektai gali apimti įvairius su Europa susijusius jaunimo renginius, jaunimo mainų organizavimą ar internetinius sumanymus.

Trijų geriausių Europos projektų autoriai bus apdovanoti 5000, 3000 ir 2000 eurų premijomis. Jie taip pat bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente.

Konkursas rengiamas trečią kartą. Pernai Karolio Didžiojo jaunimo premija buvo įteikta Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos projektų autoriams. Geriausiu pripažintas Lenkijos projektas “YOUrope needs YOU”. Pagal jį rengiami mokymo kursai studentams, kurie vėliau vyksta į mokyklas supažindinti moksleivius su Europos Sąjungos veikla.

Antrąją vietą laimėjo projektas, pagal kurį Prancūzijos Albi mieste kasmet susirenka teatrų trupės, aktoriai bei muzikantai tam, kad atskleistų publikai Europos kultūrinę bei meninę įvairovę. Tuo tarpu trečiuoju pripažintas tarptautinis projektas iš Vokietijos „Guminių batų diplomatija”. Tarp konkurso dalyvių buvo ir Lietuvos projektas www.studykaunas.eu, kuriuo siekiama padėti studentams iš užsienio integruotis į vietos bendruomenę ir tapti aktyviais jos nariais.

Kaip bus atrenkami laimėtojai?

Galutinis paraiškų teikimo terminas yra 2010 m. sausio 22 d.

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos laimėtojai bus atrenkami dviem etapais. Pirmuoju etapu nacionalinės vertinimo komisijos, kurias sudarys ne mažiau kaip du Europos Parlamento nariai ir vienas jaunimo organizacijų atstovas, iki 2010 m. kovo 5 d. kiekvienoje iš 27 ES šalių atrinks po vieną nacionalinį laimėtoją.

Antruoju etapu europinė vertinimo komisija, kurią sudarys trys Europos Parlamento nariai, Europos Parlamento pirmininkas ir keturi Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondo atstovai, iki 2010 m. balandžio 8 d. iš 27 nacionalinių vertinimo komisijų pateiktų projektų atrinks nugalėtoją.

Prizai

Geriausių trijų projektų autoriams premijas įteiks Europos Parlamento pirmininkas ir Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondo atstovas. Be piniginių premijų, laureatai taip pat bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente (Briuselyje arba Strasbūre).

Visų 27 atrinktų nacionalinių projektų atstovai bus pakviesti į 2010 m. gegužės 11 d. Achene (Vokietija) vyksiančią apdovanojimų ceremoniją.

Daugiau informacijos rasite: http://www.charlemagneyouthprize.eu/.