Paskaitoje – apie sovietų Lietuvos intelektualų neformalias grupes ir jų veikimo bruožus

Balandžio 8 d., penktadienį, 14 val. 15 min. K. Donelaičio g. 52–508 vyks paskaita-diskusija „Sovietų Lietuvos intelektualų neformalių grupių veikimo bruožai legalioje ir pusiau legalioje terpėje“. Paskaitą skaitys Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros doktorantas Aurimas Šukys.

Diskusijoje bus aptariami intelektualų neformalių grupių bruožai, tinklai ir opozicinės nuostatos sovietų valdžios ir ideologijos atžvilgiu. Taip pat galimybės veikti totalitarinės valstybės viešoje erdvėje, akcentuojamas alternatyvios kolektyvinės tapatybės formavimas ir prisitaikymo prie sistemos (ar nesisteminio pilietiškumo) apraiškos.

Šalia tradicinių istorinių šaltinių bus pateikiami įvairūs atsiminimai, taikoma socialinių, humanitarinių mokslų metodologija.

Kviečiame dalyvauti įvairių specialybių studentus ir tyrinėtojus, kurie domisi sovietika.