Paskaitas VDU skaitys žymus išeivijos filosofas prof. A. Mickūnas

2055

Šį semestrą VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedroje vėl lankysis vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų, Ohajo universiteto (JAV) profesorius emeritas Algis Mickūnas. Filosofijos katedros magistrantams jis skaitys intensyvų kursą „Aktualioji estetika“, kurį kviečiami lankyti visi susidomėjusieji.

Norinčiųjų išklausyti šį A.Mickūno kursą prašytume užsiregistruoti iki balandžio 15 d. elektroniniu paštu d.kielaite@hmf.vdu.lt.

Kursų aprašymus ir paskaitų laiką rasite čia: Aktualioji estetika

Paskaitos vyks nuo balandžio 19 d. iki gegužės 11 d. (antradieniais ir trečiadieniais) K. Donelaičio g. 52–211:

Balandžio 19 d. 13.30 – 16.00 val.
Balandžio 20 d. 10.00 – 15.00 val.
Balandžio 26 d. 13.15 – 18.15 val.
Balandžio 27 d. 10.00 – 15.00 val.
Gegužės 3 d. 13.15 – 16.15 val.
Gegužės 4 d. 10.00 – 15.00 val.
Gegužės 10 d. 13.15 – 16.15 val.
Gegužės 11 d. 10.00 – 15.00 val.

Prof. Algis Mickūnas (g. 1933) – tarptautiniu mastu pripažintas mokslininkas, tyrinėjantis šiuolaikinę Europos filosofiją, Marksizmą, hermeneutiką, semiotiką, fenomenologiją, egzistencializmą, politikos ir demokratijos teorijas.

Per pastaruosius 20 metų skaitė paskaitas beveik visuose žymiausiuose pasaulio universitetuose kaip kviestinis profesorius. Laikomas dideliu fenomenologijos autoritetu ir JAV, ir Vakarų Europoje, ir kitose pasaulio šalyse.

Ypač dideli profesoriaus nuopelnai nepriklausomai Lietuvai, jos humanitariniams mokslams ir universitetams. A. Mickūnas daug jėgų ir energijos atidavė atgimusios Lietuvos švietimui, dažnai dirbo be atlygio. Nuo 1990 m. iki šiol skaito įvairiausio pobūdžio paskaitų kursus Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Vytauto Didžiojo universitetų studentams, veda seminarus.

Yra išleidęs ar pristatęs šimtus mokslinių straipsnių, dalyvavęs daugybėje konferencijų Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Europoje, Indijoje, Viduriniuose Rytuose, parašęs keliolika knygų.
2007 m. jam skirta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta mokslo premija užsienio mokslininkams už mokslo pasiekimu ir lietuvybės puoselėjimą humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.