Pasirodė naujas VDU etnologijos studentų tinklaraštis

VDU etnologijos studentai lapkričio viduryje sukūrė naują tinklaraštį „Etno įdomybės“, kuriame periodiškai skelbiami įvairių žanrų lietuvių tautosakos kūriniai, mitologinių, etnografinių aprašų ištraukos.

Idėja sukurti tinklaraštį etnologijos studentams gimė mokslo metų pradžioje. Šio projekto tikslas – supažindinti Lietuvos gyventojus su lietuvių tautosakine, mitologine, etnografine medžiaga ir paskatinti plačiąją visuomenę domėtis etnine kultūra. Tinklaraštyje nesudėtinga ir patrauklia forma pateikiami įdomūs tekstai apie etninę kultūrą, todėl tikimasi, jog jį skaitys ne tik šios srities mylėtojai, bet ir iki tol tuo nesidomėję asmenys.

Tinklaraščio turinys – tautosakiniai, mitologiniai ir kiti tekstai ar jų ištraukos, kurie jau yra publikuoti įvairiuose leidiniuose. Po visais tekstais pateikiamos tikslios nuorodos į cituojamus leidinius su viltimi, jog skaitytojai, susidomėję vienu ar kitu tekstu, pasitelkę nuorodas, susiras daugiau jiems įdomios medžiagos. Taip būtų išpildomas vienas projekto tikslų – paskatinti domėjimąsi etnine kultūra.

Siekiant, kad publikacijos būtų patrauklesnės skaitytojams, įrašai pateikiami kartu su trumpais pristatymais bei iliustracijomis, kuriose dominuoja stilizuoti etniniai motyvai. Po tekstais, kuriuose pasitaiko šiais laikais nebevartojamų senoviškų terminų, pateikiami trumpi terminų paaiškinimai, taigi tinklaraštis tampa prieinamu ir suprantamu visiems skaitytojams.

Tinklaraštis dar tik pradėtas kurti, todėl kol kas jame nėra daug įrašų. Šiuo metu jame publikuojamos šių kategorijų įdomybės: prietarai, burtai, draudimai, atleidimai, užkalbėjimai, padavimai, sakmės, liaudies medicinos pavyzdžiai. Tačiau numatoma, kad ateityje skelbiamų dalykų įvairovė bus kur kas didesnė. Etnologijos studentai jį papildo dažniau nei kelis kartus per savaitę.

Tinklaraščio autoriai kviečia nelikti abejingais ir užsukti paskaityti liaudies „perliukų“. Studentai nekantraudami laukia Jūsų komentarų ir diskusijų apie įspūdį palikusius tekstus.

Tinklaraštis „Etno įdomybės“