Pasaulio šachmatų mėgėjų čempionate – VDU pergalė

3150

Lapkričio 20-28 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko Pasaulio šachmatų mėgėjų komandinis čempionatas, kuriame pirmąją vietą užėmė VDU pirmoji komanda. Renginį vainikavo apdovanojimai geriausioms komandoms – jie buvo įteikti atskirose kategorijose pagal komandų Pasaulio šachmatų federacijos (FIDE) reitingą.

„Akademinėje aplinkoje devynias dienas triumfavo klasikiniai šachmatai: kaip sportas, nes reikalinga ištvermė žaisti kelias valandas, kaip menas, nes reikalingas kūrybingumas, ir kaip mokslas – juk reikalingos teorinės žinios“, – pasakojo čempionate dalyvavusių abiejų VDU komandų kapitonas, VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros dėstytojas Tomas Kavaliauskas.

Kategorijoje iki 2300 reitingo, o taip pat ir bendroje įskaitoje, auksiniais medaliais ir taure pasipuošė šachmatininkai legionieriai (Stasys Steponavičius, Tadas Čeponis, Tomas Tamošiūnas, Benas Mickus), žaidę už VDU pirmąją komandą. Tuo tarpu antroji vieta kategorijoje iki 2300 reitingo atiteko komandai iš Afganistano, nors bendroje įskaitoje jie užėmė tik penktą vietą. Lapkričio 30 d. VDU rektorato posėdžio metu Pasaulio šachmatų mėgėjų komandinio čempionato abiejų VDU  komandų kapitonas Tomas Kavaliauskas, profesionalus šachmatininkas, čempionato aukso medalininkas Stasys Steponavičius ir čempionato direktorius Donatas Pilinkus simboliškai perdavė čempionų taurė VDU rektoriui Juozui Augučiui.

Pirmoji vieta kategorijoje iki 2000 reitingo atiteko komandai „Vilnius AG“, antroji – KTU šachmatininkams, kuriuos subūrė šachmatų klubo „Gambiteriai“ vadovas, komandos kapitonas, Eugenijus Skietrys. Treti liko Italijos komandos atstovai, nors atrodė, kad jie buvo realiausi pretendentai į pirmąją vietą. Jau pirmajame rate italai tik per plauką įveikė VDU antrąją komandą: prie ketvirtosios lentos Italijos čempionas iki 2000 reitingo Marani Luca tik fortūnos dėka laimėjo prieš Tomą Kavaliauską, prie antros lentos Algirdas Rauduvė nokautavo Angelo Carletti su žymiai aukštesniu reitingu, o prie pirmos lentos Kristina Sulikienė sužaidė lygiosiomis su Christian Pirrelo.

Moterų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Kauno „Margirio“ klubo narės, kurias subūrė aštuonis kartus Lietuvos čempionas didmeistris Šarūnas Šulskis.

Padėkos aplodismentai atiteko ne tik geriausiems žaidėjams, bet ir tarptautinės kategorijos teisėjui, Donatui Vaznoniui, VDU absolventui.

„Šachmatininkų kovos vyko VDU Didžiosios salės fojė, kur veikė Prezidento Valdo Adamkaus fotografijų paroda. Kadangi tai buvo klasikinių šachmatų turnyras, kuriame partija užtrunka net keturias valandas, pasivaikščiojimo metu rimtyje, mintyse skaičiuojant geriausius ėjimus, neišvengiamai žvilgsnis susidurdavo su nuotraukomis iš V. Adamkaus gyvenimo. Turint omenyje, kad prieš čempionatą šiose patalpose Prezidentas šventė savo 90-ąjį gimtadienį, o jis pats buvo sporto gerbėjas, renginys tapo savotišku jo pagerbimo tęsiniu“, – paaiškino VDU dėstytojas Tomas Kavaliauskas.