Pasaulinę socialinio darbo dieną – diskusijų forumas

665 1

Kovo 24 d. VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, 206 aud.) nuo 10:30 val. vyks diskusijų forumas, skirtas Pasaulinei socialinio darbo dienai paminėti. Renginio tema – „Socialinis darbas ir bendruomenės tvarumas“.

Šiuo metu žiniasklaidoje gausu įvykių, diskusijų, kuriose aptariamos socialinės problemos, ypač paliečiančios ir socialinio darbo profesinį lauką. Politikai, valstybės tarnautojai, pareigūnai pateikia savo įsivaizdavimą ir supratimą apie tai, kas yra socialinis darbas ir kaip jis turi būti dirbamas. Tačiau viešoje erdvėje, žiniasklaidoje beveik negirdimas socialinių darbuotojų balsas, jie beveik nedalyvauja šiose diskusijose, o jeigu ir pasisako, tai jų balsus nustelbia kiti, kalbantys už juos ir apie juos.

Šio forumo tikslas yra pakviesti politikus, administratorius, socialinius darbuotojus, dėstytojus, tyrėjus bei žurnalistus diskutuoti, ko reikia, kad socialinio darbo profesionalų balsas būtų išgirstas šiuolaikinėje visuomenėje.

Forumą organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Vilniaus universitetu, bendradarbiaujant su Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacija.

Registracija vykdoma internetu.

Forumas yra finansuojamas projekto „Europe engage – developing a culture of civic engagement through service-learning within higher education in Europe“ lėšomis.

Komentarai

Angelė Bajorienė, socialinio darbo ekspertė

Ačiū prof. Rasai Naujanienei, kad vyks šis forumas. Tikime, kad jis padrąsins socialinius darbuotojus aktyviau diskutuoti apie socialinę realybę valstybėje. Tikrai turime apie ką diskutuoti, ką pasakyti visų lygių valdžios atstovams ir galbūt atkakliau pakviesti juos aktyviai bendradarbiauti "vardan tos Lietuvos". O žurnalistus pakviesti sistemingai, ne epizodiškai, rašyti apie socialinį darbą. Juk be šios būtinos veiklos Lietuvoje nepraeina nė viena diena.. .Socialinis darbuotojas gali daryti daug pozityvių įtakų, bet vien širdimi ir smegenimis rezultato nepasieksi - reikia skatinančios bendraveiksmės aplinkos, priemonių, palaikymo...Tobulėkime ir tobulinkime kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.