Parodoje – prasmingos kultūros švenčių akimirkos

904

Šiuo metu Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 58) eksponuojama fotografo Gintaro Jaronio paroda „Buvimas savimi. Nuo meditacijos iki šventės“.

Gintaro Jaronio fotografijose kultūros šventės vyrauja jau daugiau nei dešimt metų. Pirmosios prasmingos kultūros renginių akimirkos buvo užfiksuotos Čiurlionio draugijos ir Lietuvos muzikos rėmimo fondo renginiuose (1995–2006 m.). Vėliau autorius aktyviai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centro kūrybiniuose darbuose (2006 – 2013 metai). „Visada stengiuosi į situaciją pažvelgti kitu kampu“, –  teigia autorius. Todėl Lietuvos muzikos ir kultūros festivaliuose G. Jaronis dalyvauja ne tik kaip žiūrovas, bet taip pat kaip fotografas ir vaizdo operatorius.

Autoriaus darbuose išsiskiria psichologinių, dvasinių ir kūrybinių užsiėmimų sintezės festivalis “Mandala“; alternatyvios muzikos festivaliai „Yaga Gathering“, „Tundra“; šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“; Romuvos bendrijos organizuojamos kalendorinės šventės; budistų ir  vaišnavų šventės, taip pat ir multikultūrinis muzikos festivalis „Gatvės muzikos diena“. „Šios kultūrinės grupės, jų išpažįstamos vertybės labiausiai patraukė mano dėmesį, sužavėjo,  paskatino domėtis, gilintis į jų pasaulį bei išpažįstamas vertybes. Joms ir skiriu šią parodą,“ – sako fotografas.

Parodoje autorius teikia prioritetą dvasiniam grožiui, harmonija ir bendrumui. G. Jaronis teigia, kad šios savybės išryškėja daugelyje matytų renginių ir atsiskleidžia žmonių grupėse. Fotografijos yra eksponuojamos laisvu stiliumi, negrupuojant pagal iš anksto pasirinktus požymius. Parodoje eksponuojamos ir abstrakčios formos fotografijos, jas galima pavadinti universaliu žodžiu „meditacija“.

Paroda atvira lankytojams iki 2015 m. rugsėjo 15 d.

Kultūros tyrimų centro tinklalapis

Kauno įvairių tautų kultūrų centro tinklalapis

Renginio „Facebook“ puslapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.