Parodoje – ironiškas fotografo žvilgsnis į miestą

688

Vasario 14 d., 17 val. VDU Menų galerijoje„101“ (Muitinės g. 7) atidaroma fotografo Roberto Kanio paroda 54°53’50”N, 23°53’10”E.LEZ.

54°53’50”N, 23°53’10”E – tai Kauno miesto koordinatės, kurios ironiškai, autoriaus valia, pakeičia miesto pavadinimą. Kaniui miestas, visų pirma, – praradusi savo atmintį niekieno teritorija, kurioje architektūra – tik senų spektaklių dekoracijos, nederančios prie šiandieninio gyvenimo paradoksų.

Ši fotografijų ekspozicija – tai 2013 m. galerijoje surengtos parodos 54°53’50”N, 23°53’10”E. Niekieno miestas tęsinys. „Šį kartą norėčiau užbaigti tai, kas nesibaigia, nes istorijos tęsiasi, tik keičiasi pasakotojai. Aplinka pamažu  virsta į teritoriją, be jokių tradicijų ar istorijos. Lyg yra noras atsigręžti į praeitį, bet jėgų užtenka tik paminklinių lentų gamybai. Elitas slepiasi pilyse, gamtos rezervatuose, mieste lenda į plieno-betono bunkerius, likusiems lieka LEZ. O LEZ kaip reiškinys vystosi pagal gamtos užgaidas ir Čarlzo Darvino dėsnius, čia įmanomi įvairiausi deriniai ir hibridinės sąjungos. Čia auga piliamiesčiai: Marienverderiai, Oslo namai, universitetų Halės art deco statinių pašonėje.  Vytauto Kavolio perspėjimai nenusiristi įskurdo kultūrą nepadėjo… Tiesiog toks gyvenimas – ant išgyvenimo ribos“, – parodos idėją pristato fotografas Robertas Kanys. 

Apie gyvenimą mieste parodos atidarymo metu diskutuos fotomenininkas Gintaras Česonis, architektūrologė Jolita Butkevičienė ir parodos autorius.

Paroda veiks iki vasario 28 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.