Pagalbos prašo Marijampolės vaikų globos namai

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pasidalinkime širdies šiluma – padėkime tiems, kuriems likimas nebuvo dosnus. Gerų žmonių pagalba reikalinga Marijampolės vaikų globos namams „Šaltinėlis“ – jo auklėtiniams trūksta ugdymo priemonių, kultūrinių, pažintinių renginių.

„Šaltinėlį“ įsteigė Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolija dar 1998 m. Jame laikiną prieglobstį randa vaikai, kurie pateko į krizines situacijas šeimoje, tačiau kurių negali priimti valstybės finansuojami vaikų namai.

Šiuo metu „Šaltinėlyje“ gyvena 10 įvairaus amžiaus ir sudėtingų likimų vaikų. Kai kurie – našlaičiai, kitų tėvai – girtaujantys ar dėl kitų priežasčių negalintys jais tinkamai pasirūpinti; kai kuriems atimtos tėvystės teisės.

Šiuose namuose globojamas nedidelis skaičius vaikų, tačiau jie apgaubiami išskirtiniu dėmesiu ir meile, kantrybe ir atjauta. Kiekvieną auklėtinį stengiamasi geriau pažinti bei atsiliepti į jo asmeninius poreikius: pastebėta, kad tuomet jie įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, tampa atviresni. Globos namų veikla grindžiama krikščioniškaisiais principais, todėl daug dėmesio skiriama vaikų charakterio ir dvasinių vertybių ugdymui.

„Šaltinėlis“ verčiasi tik iš kiekvienam globotiniui skiriamos vaiko globos pašalpos (520 Lt) bei paslaugos pinigų (820 Lt) per mėnesį, kuriuos skiria Marijampolės savivaldybė. Deja, šios išmokos paprastai vėluoja, o sunkmečiu jų laukti tenka dar ilgiau.

Padėti globos namų auklėtiniams galite tiek skirdami finansinę (nors ir visai nedidelę) auką, tiek ir paaukodami maisto, drabužių ar kitokių reikalingų dalykų. Gavę paramos maistu, daiktais ar drabužiais darbuotojos sutaupytas lėšas gali skirti vaikų papildomam kultūriniam, pažintiniam udgymui.

Labiausiai „Šaltinėlio“ globojamiems vaikams trūksta: bulvių; uogienių; sportbačių, kitokios avalynės ir drabužių; dviračių; krepšinio aikštelės; pavėsinės; reikėtų atnaujinti smėlio dėžę, nes senosios rąstai supuvę; kelialapių į vaikų vasaros stovyklą Berčiūnuose; pažintinių išvykų į gamtą ar kultūrinius renginius, kitokių pramogų; keli vaikai labai muzikalūs, juos reikėtų pamokyti muzikos.

Finansinę paramą galite pervesti:
Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų šv. Juozapo namai
Įmonės kodas 9207496
AB bankas Swedbank Marijampolės skyrius, LT897300010002340228
Banko kodas 73000.

Daugiau informacijos galėtų suteikti:
„Šaltinėlio“ vedėja sesuo Janina Milkauskaitė, el. paštas: g.n.saltinelis@gmail.com

Dėl kitos paramos galite skambinti Eglei Andziukevičienei tel. 8 687 15318
arba rašyti el. paštu egleand1@yahoo.com.