Orkestro gimtadienio koncerte – „Sezonų atspindžiai“

Jau antrąjį gimtadienį švenčiantis VDU kamerinis orkestras, vadovaujamas Roberto Bliškevičiaus, gruodžio renginių maratoną pradėjo koncertu „Sezonų atspindžiai“, kuris vyko gruodžio 19 dieną VDU didžiojoje salėje.

Kartu scenoje pasirodė muzikantai ir šokėjai, jau ne pirmą kartą dalyvaujantys drąsiuose orkestro eksperimentiniuose projektuose, pelniusiuose ne tik Kauno publikos susižavėjimą, bet ir tarptautinių festivalių organizatorių simpatijas tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje.

Vienas iš svečių – Kauno šokio teatras „Aura“, kurį jau galima vadinti kasmetiniu orkestro partneriu. Šįmet „Aura“ specialiai gimtadienio vakarui paruošė teminį spektaklį pagal visame pasaulyje žinomo britų kompozitoriaus Karlo Jenkinso kūrinį „Palladio“. Kompozicija buvo rodoma vienintelį kartą.

Praėję orkestro sezonai atsispindėjo ne tik renginio pavadinime – kolektyvas didžiuojasi, kad jo repertuaras visiškai neribojamas konkrečių muzikinių laikotarpių, taigi koncerte buvo galima pasiklausyti tiek garsiausių Baroko kompozitorių kūrybos, tiek žinomiausių XX a. kompozitorių kūrinių improvizacijų.

Pirmoje dalyje kartu su smuikininke Ingrida Armonaite orkestras atliko keletą J. S. Bacho kūrinių bei A.Vivaldi „Metų laikus“. Šios dalies scenovaizdis buvo apipavidalintas Viktorijos Streičos vaizdo instaliacijomis. Antroje dalyje, drauge su akordeonininku Kaziu Stonkumi ir soliste Rita Novikaite, publika galėjo pasimėgauti kūriniais, kurių autoriai – argentinietis tango revoliucionierius A. Piazzolla bei Kuboje gimęs E. Lecuona.

2010 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras iki šiol yra vienintelis tokio pobūdžio orkestras Kauno mieste. Jis įkurtas siekiant ne tik plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Šių metų vasarą orkestras debiutavo prestižiniame Schleswigo-Holsteino festivalyje Vokietijoje.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“