Orkestras iš Lietuvos koncertavo Kipre

Rugsėjo 28 – spalio 1 dienomis Kipre vyko tarptautinis muzikos forumas „Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012“, skirtas jauniems talentingiems menininkams iš Europos ir Artimųjų Rytų. Čia nebuvo apsieita be lietuviškų akcentų – aukšto lygio renginiuose dalyvavo ir VDU Muzikos akademijos kamerinis orkestras.

Be jaunųjų talentų, į šį forumą kviečiami ir profesionalūs atlikėjai, atstovaujantys įvairiems muzikiniams žanrams (klasikai, džiazui, populiariajai, folkloro, roko ir kt. muzikai). Čia taip pat atvyksta įvairių sričių muzikos pedagogai, koncertų organizatoriai ir profesionalūs muzikai, multimedijų atstovai, įrašų studijų vadovai. Renginių spektras labai įvairus – meistriškumo kursai, edukaciniai renginiai, diskusijos, seminarai, prisistatymo koncertai ir t. t.

Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos kamerinis orkestras buvo pakviestas į šį renginį konkurso keliu – pretendentai, kurių buvo daugiau nei šimtas, privalėjo atsiųsti savo koncertinius įrašus, kuriuos įvertinę organizatoriai išrinko keliolika įvairių žanrų muzikos kolektyvų.

Orkestrui iš Lietuvos buvo patikėtas pasirodymas reprezentaciniame koncerte, kuris vyko prestižiniame teatre „Rialto“ Limasolyje, viename iš didžiausių Kipro kurortų. Jame kolektyvas griežė E. Elgaro „Serenadą styginiams op. 20“, F. Mendelssohno „Simfoniją styginiams Nr. 6“. Organizatorių paprašytas pristatyti lietuvišką muziką, orkestras pagriežė ir virtuozišką Arvydo Malcio „Paukščių taką“.

Anot orkestro meno vadovo ir dirigento Roberto Bliškevičiaus, pirmoji šio jauno kolektyvo koncertinė kelionė į užsienį buvo sėkminga. „Tai buvo tikras išbandymas jauniesiems Kauno muzikams, nes daugeliui jų dar nebuvo tekę griežti tokio lygio renginyje ir tokioje prestižinėje salėje. Koncertą labai entuziastingai ir šiltai priėmė tiek „Expo“ dalyviai, tiek miesto visuomenė. Kauniečiai įrodė, jog yra pajėgūs atstovauti ne tik savo Alma mater – Vytauto Didžiojo universitetui – bei Kauno miestui, bet ir savo šaliai“, – sakė R. Bliškevičius.

Kitą dieną įvykusiame renginyje „Music Market“ atlikėjai galėjo pabendrauti tarpusavyje, susitikti su prodiuseriais, koncertų rengėjais, įrašų studijų vadovais. Šių susitikimų metu orkestras pristatė Vytauto Didžiojo universitetą ir VDU Muzikos akademiją. Taip pat buvo susitarta dėl bendradarbiavimo su Egipto kultūros sklaidos projektų prodiuseriais, Jordanijos, Europos šalių atlikėjais ir Kuveito Muzikos akademija. Pastarosios viceprezidentas dr. Saleh H Al-Harbi orkestrui negailėjo komplimentų, buvo sužavėtas jo pasirodymu. VDU muzikantus gyrė ir festivalio organizatoriai – Limasolio kultūros veikėjų asociacija „Epilogi“ (Cultural Movement of Limassol „EPILOGI“).

Orkestro meno vadovas Robertas Bliškevičius džiaugėsi, jog jaunieji Kauno talentai drąsiai prisiėmė atsakingos misijos naštą ir pateisino orkestrą parėmusio Vytauto Didžiojo universiteto pasitikėjimą, o ypač jo rektoriaus prof. Zigmo Lydekos, kuris iškart atsiliepė į orkestro prašymą jį paremti.

Artimiausias VDU kamerinio orkestro pasirodymas – spalio 13 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, kur vyks tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ atidarymo koncertas. Jo metu susirinkusieji išgirs ir Kauno kompozitoriaus A. Bartulio kūrinio ,,Mūsų Lietuva“ saksofonui ir kameriniam orkestrui premjerą. Solo partiją atliks vienas žymiausių Lietuvos saksofonininkų Liudas Mockūnas.

Daugiau informacijos

Rita Bieliauskaitė