Orientacinės varžybos primins Kauno istoriją

1982

Balandžio 16 d., penktadienį, 13.33 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) savanoriai kvies dalyvauti politinėse – orientacinėse varžybose, kuriomis bus siekiama priminti, kad Kaunas kadaise buvo Lietuvos politikos centras.

„Retas kaunietis žino, kokia turtinga yra jo miesto istorija. Užmiršti 1920–1939 metų laikotarpį, kai Kaunas buvo Laikinoji valstybės sostinė, nevalia nė vienam Lietuvos piliečiui. Simboliška, kad idėja prisiminti šlovingą miesto praeitį kilo Vytauto Didžiojo universitete, kuris buvo įkurtas būtent šiame laikmetyje. Tikimės, kad mūsų iniciatyva taps tradicija ir vis daugiau žmonių artimiau susipažins su Kauno istorija“, – kalbėjo vienas renginio organizatorių, PMDF savanoris Žygimantas Kaupas.

Visi norintieji turės puikią galimybę patikrinti bei pagilinti savo žinias apie tarpukario Kauną, buvusį laikinąja Lietuvos sostine. Komandos, sudarytos atsitiktine tvarka renginio pradžioje, varžysis dėl geriausiai išmanančių Kauno istoriją titulo ir vertingų prizų. Kliūčių ruožas reikalaus ne tik gero istorijos, politikos ar miesto plano išmanymo, bet ir loginio mąstymo spręndžiant parengtas užduotis.

Šiomis varžybomis bus baigtas visą savaitę (balandžio 12–16 dienomis) vyksiantis renginių ciklas „PMDF dienos“, kurio metu Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas organizuos tarptautinę studentų konferenciją „Nepriklausoma Lietuva ir globalus pasaulis“, įvairias paskaitas bei seminarus, filmų peržiūras, susitikimą su absolventais ir dar daug įvairių bei idomių užsiėmimų ne tik dėstytojams ar studentams.

PMDF savanoriai – tai jauna, iš labai aktyvių bei ambicingų studentų susikūrusi organizacija, siekianti pagerinti renginių, vykstančių VDU PMDF, kokybę ir padidinti jų skaičių bei įvairovę. Šios organizacijos nariai stengiasi fakultete sukurti tokią aplinką, kurioje ir studentai, ir dėstytojai jaustųsi tarytum  antruose namuose. Vienas iš svarbiausių PMDF savanorių tikslų – skatinti visuomenes domėjimąsi politika ir ugdyti jaunimo pilietiškumą.

Registracija į šį renginį vyksta el. paštu pmdfsavanoriai@gmail.com.