„On the Go” paroda apie gyvenimą Azijoje ir Europoje

B.Tilmantaitė "On the boat"

Azijos studijų centras (ASC)  kviečia aplankyti parodą „On the Go“, skirtą Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) 20-mečiui paminėti. Paroda eksponuojama Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44) iki gegužės 12 dienos.

„On the Go“ ekspoziciją paruošė Lietuvos Respublikos (LR) Užsienio reikalų ministerija (URM) kartu su Azijos ir Europos fondu (ASEF). 2015 m. ASEF surengto tarptautinio nuotraukų konkurso „On the Go“ nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė – fotožurnalistė Berta Tilmantaitė, pateikusi konkursui fotografiją „On the boat“.

Konkurse dalyvavo fotografai iš 50 šalių, pateikę daugiau kaip 1500 darbų. Konkurso tema – „Gyvenimo tempas Azijoje ir Europoje: žmonių skirtumai ir panašumai“. Geriausias konkurso atstovų nuotraukas ASEF surinko į vieną bendrą parodą „On the Go“.

ASEM – tai 1996 m. kovo 1 d. įkurtas neformalus dialogo ir bendradarbiavimo procesas, apimantis 53 partnerius: 30 Europos ir 21 Azijos valstybę, taip pat Europos Komisiją ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) sekretoriatą. ASEF – vienintelė ASEM institucija. Ši pelno nesiekianti organizacija skirta Azijos ir Europos mainams intelektinėje, socialinėje ir kultūros srityse skatinti. Fondas įgyvendina projektus jaunimo mainų, žiniasklaidos, švietimo ir akademinio bendradarbiavimo, menų ir kultūros bei daugelyje kitų sričių.

Lietuva nuo pat narystės ASEM pradžios (2004 m.) įvairiuose forumuose siekia aktyviai bendradarbiauti su kitomis ASEM narėmis, taip pat į šį Azijos ir Europos bendradarbiavimo forumą įtraukti kuo daugiau šalies institucijų ir organizacijų.