Oksfordo universiteto profesorius skaitė paskaitą VDU

Gruodžio 10 d.  Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) skaitė viešą paskaitą „Mokslas ir religija. Didieji klausimai“. Šis susitikimas – VDU atkūrimo 25-mečiui skirto renginių ciklo dalis.

Mokslo ir religijos sąlytis šiuo metu yra viena reikšmingiausių tyrinėjimo sričių, todėl paskaitoje daugiausia dėmesio buvo skiriama krikščionybės ir gamtos mokslų dialogui, kuris turėjo didelę įtaką Vakarų kultūrai.

Prof. A. E. McGrathas Oksfordo universitete studijavo chemiją ir įgijo daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Mokslo filosofijos studijų metu atradęs tikėjimą, buvęs ateistas pradėjo gilintis į mokslo ir religijos santykį, tyrinėjo istorinę teologiją, tapo teologijos profesoriumi ir kunigu. Ilgai dirbo Oksfordo universitete. Šiuo metu jis vadovauja Londono karališkojo koledžo Teologijos, religijos ir kultūros centrui Londone. Nuo 2014 m. prof. A. E. McGrathas yra nominuotas užimti prestižinę Andreas Idreos mokslo ir religijos profesoriaus vietą Oksfordo universitete.

Paskaitos metu buvo pristatyta 2013 m. gruodį lietuvių kalba išleista prof. A. E. McGratho knyga „Mokslas ir religija. Naujasis įvadas“, kurioje mokslo ir religijos santykis nagrinėjamas istoriniu, teologiniu ir filosofiniu požiūriu. Svečias lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš 2012 m. išleistos knygos „Dawkinso iliuzija? Ateistinis fundamentalizmas ir dieviškumo neigimas“, kurioje kritiškai apžvelgiamos mokslo ir religijos nesuderinamumą propaguojančio R. Dawkinso pažiūros, išdėstytos knygoje „Dievo iliuzija“.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.