Oksfordo mokslininkas – apie genų ekspresiją

Kovo 13 d., ketvirtadienį, 14 val. VDU Gamtos mokslų fakultete (Vileikos g. 8–101) paskaitą „Genų ekspresijos reguliacija nervinėse ląstelėse“ ves VDU absolventas, Oksfordo universiteto Ludwigo vėžio instituto mokslinės grupės vadovas dr. Skirmantas Kriaučionis.

Dr. Skirmantas Kriaučionis VDU Gamtos mokslų fakultete įgijo biologijos bakalauro laipsnį, vėliau studijavo ir apgynė daktaro disertaciją Edinburgo universitete (Škotija), vykdė mokslinius tyrimus Rokfelerio universitete (Niujorkas, JAV). Šiuo metu jis yra Oksfordo universiteto Ludwigo vėžio instituto mokslinės grupės vadovas.

2012 m. LR Švietimo ir mokslo ministerija S. Kriaučioniui skyrė Mokslo premiją už tarptautinio lygio mokslo pasiekimus ir bendradarbiavimą su Lietuva.

Tarp svarbiausių mokslininko atradimų – tyrinėjant neurologinę genetinę ligą Retto sindromą atrasta pakitusi baltymo forma, Rokfelerio universitete atrastas naujas DNR nukletido variantas bei dar viena DNR modifikacija smegenų ląstelėse.

Daugiau informacijos apie dr. S.Kriaučionį