Oksfordo dėstytojas – apie sutartas vedybas

Rugsėjo 18 d., ketvirtadienį, 11.15 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–521) dr. Robertas Parkinas iš Oksfordo universiteto Socialinės ir kultūrinės  antropologijos instituto skaitys viešą paskaitą „Sutartos vedybos: kieno pasirinkimu ir kodėl? Pamąstymai apie sutuoktinio pasirinkimo principus pasaulyje“.

Paskaita vyks anglų k. Pavadinimas originalo kalba – „Arranged marriages: whose choice and why? Reflections on the principles underlying spouse selection worldwide“.

Priverstinės ir sutartos vedybos tam tikrose imigrantų bendruomenėse tapo prieštaringa tema D. Britanijoje ir kitose vakarų valstybėse, nes tokios santuokos nesilaiko laisvo pasirinkimo principo, kuriuo vadovaujasi dauguma tų šalių gyventojų. Paskaitoje bus aptariamos pagrindinės sutartų vedybų priežastys ir paaiškinta, kodėl jos labai paplitusios tarp skirtingų kultūrų. Pasitelkiant antropologo Jacko Goody teorijas, paskaita taip pat atskleis, jog Vakarai tik palyginus neseniai savo istorijoje pradėjo palaikyti vertybes, kurios remiasi pasirinkimo laisve renkantis sutuoktinį. Dėl šios priežasties, Vakarų praktikai reikia paaiškinimo ne mažiau nei sutartų vedybų paplitimui kituose pasaulio regionuose.

Dr. R. Parkino mokslinių tyrimų sritys yra susijusios su giminyste, Pietų Azija, prancūzų ir Europos antropologija. Dėstytojas yra parengęs išsamią Dumonto idėjų ir jų praktinio taikymo analizę – didžiausias jo darbas šioje srityje buvo „Louis Dumont and Hierarchical Opposition“. 2002 m. dr. R. Parkinas du mėnesius dirbo moksliniu bendradarbiu Maxo Plancko socialinės antropologijos institute Vokietijoje. 1996 ir 1997 m. jis prisidėjo prie dviejų Ekonominių ir socialinių tyrimų tarybos (ESRC) projektų apie valdžią, visuomenę, žydų bendruomenę Lenkijoje nuo 1989 m. (vad. dr. J. Webber) ir apie Europos Sąjungą (vad. dr. C. Shore).

Dr. R. Parkinas yra dirbęs „Journal of the Anthropological Society of Oxford“ redaktoriumi, šiuo metu dirba Oksfordo universiteto Britų Durkheimo tyrimų centre.

Daugiau informacijos