Nuotraukų parodos pristatyme: XX a. antros pusės Europa

Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52, 521 aud.) kovo 16 d. 10:30 val. vyks nuotraukų parodos „Gates No Frontiers“ pristatymas.

Nuotraukų paroda „Gates No Frontiers“ – tai ES finansuojamo projekto „Walls and Integration: Images of Europe Building“ (WAI) partnerių bendro darbo rezultatas. Kartu su VDU, projekte dalyvauja  Mačeratos miesto (Italija) savivaldybė, Osservatorio di Genere (Italija), UCC Cork (Airija), Trento universitetas (Italija), Padujos universitetas (Italija), Oviedo universitetas (Ispanija), Miunstero universitetas (Vokietija), SUATEA (Ispanija) ir Eötvös Loránd Tudományegyetem (Vengrija).

Paroda siekia pristatyti pagrindinius socialinius pokyčius, kuriuos Europa patyrė 1950-1980 m. laikotarpyje per trijų sąvokų (sienos, integracija ir statymas) prizmę. Nepaisant politinių skirtumų, kuriais pasižymėjo tuometinė Europa, paroda fokusuojasi į šalis, kurios abiejuose geležinės udangos pusėse – Italiją, Ispaniją, Airiją, Vokietiją, Lietuvą, Vengriją ir Ukrainą.

Parodos pristaytmas rengiamas ES finansuojamo projekto WAI „Walls and Integration“, kuris pirmą kartą surengtas Mačeratos mieste 2016 m. gegužės mėnesį.