Nuotraukų konkursas kviečia ieškoti simbolių

Gegužės 27 – spalio 25 d. Gėtės institutas (vok. Goethe-Institut) organizuoja nuotraukų konkursą „MO(NU)MENTAS“, kuriame kviečia dalyvauti fotografija, istorija ar urbanizmu besidominčius 16–25 m. amžiaus žmones. Konkursas vyksta instituto „Facebook“ paskyroje.

Paminklai, miesto ženklai, logotipai… Mus supa ženklai ir simboliai, įprasti ir nepažįstami, nauji ir seni. Jie matomi arba nepastebimi, savaip interpretuojami ir suprantami – arba suprantami neteisingai. Kaip istorinius paminklus suvokia jauni žmonės? Kaip simboliai veikia aplinką? Arba atvirkščiai: kokią įtaką aplinka daro paminklų ir simbolių suvokimui? Ar gali gatvės lentelė būti simboliu?

Į šiuos klausimus galima atsakyti fotografijomis. Konkurso dalyviai nuotraukose kviečiami įamžinti paminklus, gatvių lenteles ir kitus simbolius viešosiose erdvėse. Fotografuoti galima tiek šiuo metu egzistuojančius simbolius, tiek jau išnykusių simbolių pėdsakus. Naudojama medija – skaitmeninė nuotrauka pačia plačiausia prasme: nuotraukas galima redaguoti bei koreguoti, taip pat mielai laukiami ir koliažai.

Konkurso aprašymas

Instituto puslapis socialiniame tinkle „Facebook“