Norvegijos moksleivių vizito įspūdžiai VDU

Pirmąją šių metų pavasario dieną į Kauną atvyko ir VDU aplankė 12 moksleivių ir 2 mokytojų delegacija iš Norvegijos Greveskogen gimnazijos. Lietuvoje moksleiviai svečiuosis keletą dienų, per kurias daugiausiai laiko praleis bendraudami su Kauno Rasos gimnazijos moksleiviais, dalyvaus Užgavėnių vakaronėje, lankysis muziejuose bei apžiūrinės Kauną.

Renata Novogreckaitė, r.novogreckaite@smt.vdu.lt

Žinodami apie Kauno Rasos gimnazijos ir VDU glaudų ryšį, svečiais Lietuvoje besirūpinantys Norvegijos Karalystės konsulato nariai, delegacijai pageidavus, paprašė suorganizuoti ekskursiją po VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetą. Planuojamas susitikimas ir su pagal Erasmus programą VDU atvykusiais studentais.

„Kauną ir Norvegijoje esančią Vestfoldo apskritį, kurioje yra ir Greveskogen gimnazija, sieja partneriniai ryšiai – Norvegijos ir Kauno Rasos gimnazijos bendrauja jau ne pirmi metai. Kiekvienais metais moksleiviai iš Greveskogen gimnazijos aplanko kokią šalį. Šiais metais buvo pasirinkta Lietuva, į kurią atvyko 12 moksleivių, ateityje planuojančių studijuoti ekonomiką ar vadybą. Moksleivių prašymu, suorganizavome vizitą į VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetą“, – apie atvykusius moksleivius pasakojo Norvegijos Karalystės konsulato garbės konsulas  Vytautas Valaitis.

Svečius VDU pasitiko Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanas prof. Pranas Žukauskas bei prodekanas Vytautas Liesionis, kuris moksleiviams bei mokytojams skaitė paskaitą „Lietuvos ūkis: istorinė-filosofinė perspektyva“ linkėdamas moksleiviams atrasti Lietuvą.

Suskubome pakalbinti moksleivius, sužinoti jų pirmuosius įspūdžius aplankius VDU, paklausti, ką jie anksčiau buvo girdėję apie Lietuvą. Kadangi moksleiviai Kaune buvo spėję pabuvoti tik kelias valandas, paklausėme, ką prieš atvykstant į Lietuvą apie ją buvo girdėję: „Krepšinis! Žinome, jog turite gerų žaidėjų“, – negalvoję atsakė moksleiviai. Pirmieji atvykėlių pastebėti skirtumai – kitokie pastatai bei didesni kamščiai Lietuvoje nei Norvegijoje. Tačiau Kaunas iš pirmo žvilgsnio pasirodė gražus miestas.

Paklausti, kokie įspūdžiai aplankius VDU, ar kada nors mąstė apie studijas čia, moksleiviai kalbėjo: „VDU labai skiriasi nuo Norvegijos universitetų, esančių Osle. Pastarieji yra didesni, modernesni, daugiau studentų. Nepastebėjome, jog studentai pas jus paskaitų metu konspektuotųsi medžiagą naudodamiesi savo kompiuteriais. Pas mus net mokyklose pamokų metu jie yra labai populiarūs. Studijas mieliau rinktumėmės savo šalies universitetuose, o jei būtų galimybė išvažiuoti studijuoti į užsienį, turbūt rinktumėmės Ameriką, Australiją. Prisipažinsim, jog apie galimybę studijuoti Lietuvoje nebuvome pagalvoję. Apskritai turime labai mažai žinių apie jūsų šalį, todėl tikimės, jog šio vizito metu pavyks artimiau pažinti jūsų žmones, Lietuvos kultūrą“.

Pokalbio pabaigoje sulaukėme netikėto klausimo iš moksleivių: „Žinome, jog Norvegijoje dirba labai daug lietuvių. Girdėjome, jog kai kurie iš jų į savo šalį grįžta labai turtingi. Galbūt žinote, kiek jūsų šalies gyventojų pas mus dirba?“ Deja, tikslaus skaičiaus pasakyti negalėjome, tačiau nuraminome, jog Anglijoje bei Airijoje lietuvių dirba kur kas daugiau.

Padiskutavę, ką moksleiviai galėtų Kaune pamatyti ir nuveikti, linkėjome jiems sėkmės ir gerų įspūdžių viso vizito Lietuvoje metu. Tikimės, jog čia įgyta gerąja patirtimi, žiniomis apie Lietuvą, jos žmones moksleiviai pasidalins su savo bendraklasiais Norvegijoje. Galbūt sulauksime VDU kitais metais ir studentų iš šios šalies.

Kviečiame susipažinti su akimirkomis iš Norvegijos moksleivių vizito VDU fotografo Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportaže.