„Nepatogaus kino“ seansai – ir VDU didžiojoje salėje

Spalio 21-27 dienomis Kaune svečiuojasi 9-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. VDU didžiojoje salėje ir kino teatre „Romuva“ ne tik rodomi filmai, bet ir vyksta susitikimai su jų kūrėjais, diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

VDU didžiojoje salėje šiemet bus parodyta net 11 filmų, skirtų aktualioms, opioms visuomenės problemoms: Lenino, Stalino ir Tarybų Sąjungos palikimui, Arabų pavasariui, žmogaus teisių pažeidimams Maroke, politiniams perversmams Afrikos šalyse ir kitoms temoms.

Universitete numatytos ir įdomios diskusijos ne tik su pačiais filmų kūrėjais, bet ir su jų temoms neabejingais VDU mokslininkais. Po filmo „Aš esu tauta“ žiūrovai galės diskutuoti tema „Arabų pavasaris ir Europa“ kartu su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu, profesoriumi Šarūnu Liekiu ir kitais svečiais, o po filmo „Apie smurtą“ naująjį kolonializmą Afrikoje aptars VDU profesorius, filosofas Gintautas Mažeikis drauge su universiteto absolvente Jūrate Jucikaite ir kitais diskutantais.

Susitikimus ir diskusijas ves VDU lektoriai Ignas Kalpokas, Giedrius Česnakas, doc. dr. Tomas Kavaliauskas.

„Kinas, kaip ir kiti menai, negali likti socialinių įvykių nuošalyje. Kino istorijoje nemažai pavyzdžių, kuomet ne tik kino mokyklos, bet ir atskiri filmai pakeitė ištisų kartų požiūrį į save ir į juos supantį pasaulį, privertė įsisiūbuoti plačius visuomeninius judėjimus, padarė įtaką įvairių socialinių grupių statuso pokyčiams. Tai kaip niekada aktualu šiandien, kai audiovizualinė kalba mus supa kiekviename žingsnyje“, – laiške „Nepatogaus kino“ organizatoriams rašo festivalio globėjas, LR Kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Nepatogaus kino“ programa Kaune