Nemokamos konsultacijos abiturientams: registruokis ir dalyvauk! (VIDEO)

22312

Jau antrus metus iš eilės Vytauto Didžiojo universitetas kviečia abiturientus į nemokamas konsultacijas. Moksleiviams ir gimnazistams, besirengiantiems baigiamiesiems egzaminams, VDU šiais metais siūlo dalyvauti specialiose lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, anglų kalbos, fizikos ir biologijos paskaitose.

Pasak VDU Studijų marketingo tarnybos direktorės Miglės Šontaitės, praėjusių metų patirtis rodo, kad moksleiviams tokio pobūdžio konsultacijos yra reikalingos ir patrauklios. „Ne visų abiturientų tėveliai gali samdyti korepetitorius savo vaikams, ypatingai šiais ekonominio nuosmukio metais. Daugeliui tai – per brangus malonumas, be to, surasti gerą ir kompetentingą specialistą nėra taip paprasta, ypač gyvenant atokesnėse vietovėse“, – teigė M. Šontaitė.

Pirmakursiai rekomenduoja

Atlikus pernai metais konsultacijose dalyvavusių abiturientų apklausą paaiškėjo, kad moksleiviai konsultacijas vertino teigiamai. Daugelis dalyvavusių teigė, kad rekomenduotų VDU konsultacijas ir savo draugams.

Pasak pirmojo kurso politikos mokslų studentės Monikos Kauliūtės, kuri pernai metais taip pat dalyvavo VDU konsultacijose, moksleiviams, kurie atvyksta rimtai nusiteikę ir pasiryžę mokytis, įgyti žinių ir tinkamai pasirengti egzaminams, šios konsultacijos yra tikrai naudingos.

„Asmeniškai man labiausiai patiko istorijos dalyko konsultacijos. Dėstytojas labai įdomiai, remdamasis įvairiausiais šaltiniais, pavyzdžiais pristatė naudingą ir egzaminų metu pravertusią informaciją“, – pasakojo studentė.

„Rekomenduočiau abiturientams atvykti, dalyvauti, susipažinti su dėstytojais, su studentais, taip pat ir abiturientais iš kitų mokyklų bei  miestų“, – sakė ji. Pasak studentės, tokie susitikimai su dėstytojais ir kitais moksleiviais suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, dėstytojų paskaitos įkvepia, o bendravimas su kitais abiturientais šiek tiek nuramina, pasijunti esąs ne vienas.

Kas naujo šiais metais?

„Atsižvelgdami į pernai metais dalyvavusių abiturientų pastebėjimus, šiais metais stengiamės, kad konsultacijos moksleiviams teiktų dar daugiau žinių, būtų naudingesnės ir pagelbėtų kiekvienam besirengiančiam baigiamiesiems egzaminams“ – pasakojo M. Šontaitė.

Pasak jos, siekiant kokybiškesnių konsultacijų, dalyvių skaičius paskaitose bus ribojamas, o lietuvių kalbos ir matematikos konsultacijos vyks dviem srautais. „Kai srautai bus mažesni, dėstytojams bus lengviau išlaikyti moksleivių dėmesį, o abiturientai turės daugiau galimybių klausti, domėtis ir įsigilinti į nagrinėjamas temas – tikimės, kad tai pagerins ir konsultacijų kokybę“, – teigė M. Šontaitė.

Šiais metais konsultacijų ciklą sudarys 7 konsultacijos, kurios vyks vasario 27, kovo 6, balandžio 1,2, 10, 17 ir 24 dienomis, nuo 10.00 iki 17.00 valandos. Pirmąją konsultacijų dieną moksleiviai taip pat kviečiami į Įvadinę paskaitą (nuo 09.00 iki 09.45 val.), kurios metu gaus pagrindinę informaciją apie konsultacijų organizavimą. Be to, visų konsultacijų ciklo metu abiturientus konsultuos Studijų marketingo tarnybos komanda ir studentai savanoriai, o pirmąją konsultacijų dieną veiks VDU Informacijos centras, kur į abiturientų klausimus atsakys Studijų marketingo tarnybos komanda, studentai savanoriai ir VDU fakultetų atstovai. Kaip ir pernai, taip ir šiais metais konsultacijų ciklą pabaigs VDU Teorinės psichologijos katedros dėstytojo doc. dr. Aido Permino paskaita-seminaras apie streso valdymą, pernai metais sulaukusi ypatingo abiturientų dėmesio ir pačių geriausių atsiliepimų. Paskaita vyks balandžio 24 dieną nuo 9.00 val.

Šiais metais prieš konsultacijas bus skelbiamos ir paskaitų temos, tad moksleiviai jau atvykdami žinos, kokiomis konkrečiomis temomis jie bus konsultuojami, galės iš anksto pasirinkti jiems naudingiausias paskaitas ir registruotis bei dalyvauti tik jose.

Į pagalbą abiturientams skuba patyrę VDU dėstytojai

Pasak M. Šontaitės, konsultacijas teiksiantys dėstytojai yra geri savo srities žinovai, išmanantys mokyklų programas, dalyvaujantys rengiant ir recenzuojant vadovėlius, susipažinę su ankstesnių valstybinių egzaminų užduotimis, populiarūs studentų tarpe, daugelis jų abiturientus konsultavo ir pernai metais.

Jau pernai lietuvių kalbos konsultacijas abiturientams teikusi VDU dėstytoja dr. Inga Stepukonienė teigiamai vertina šią universiteto iniciatyvą. „Dažnai manoma, kad konsultuoti abiturientus turėtų patys mokytojai, dirbantys mokyklose, tačiau dėstytojai taip pat yra labai arti mokinių, dauguma jų yra susipažinę su mokyklų programomis ir egzaminų užduotimis, dalis dėstytojų taip pat dirba vidurinėse mokyklose“, – teigia I. Stepukonienė.

Dėstytoja neabejoja, kad papildomos konsultacijos yra reikalingos daugeliui abiturientų. „Lietuvių kalbos egzaminas yra vienas sudėtingiausių. Jei moksleivis yra skaitęs mažiau knygų, turi mažiau teorinių žinių,  egzaminą išlaikyti ir gauti gerą įvertinimą jam gana sudėtinga. Nors reikalavimai ir įgyjamos žinios įvairiose Lietuvos mokyklose gerokai skiriasi, tačiau baigiamasis egzaminas visiems Lietuvos abiturientams yra vienas“, – sakė ji.

Šiais metais lietuvių kalbos konsultacijų metu ypatingai daug dėmesio bus skiriama teksto suvokimo, įvairių žanrų (eilėraščio, dramos, prozos) tekstų analizės klausimams, taip pat moksleiviai bus konsultuojami ir lietuvių kalbos rašybos, skyrybos, kalbos kultūros probleminiais klausimais.

Dėstytoja taip pat pastebi, kad VDU dėstytojų konsultacijos moksleiviams atveria galimybę pažinti studijų sąlygas universitete, susipažinti su dėstytojais, išklausyti studentų patirtis. „Ši ankstyva pažintis su universitetu yra labai svarbi ir kartais lemianti  moksleivių apsisprendimą rinktis studijas Lietuvoje, įsitikinus, kad studentams čia suteikiamos tikrai ne prastesnės studijų sąlygos, galimybės studijuoti, domėtis, keliauti ir išreikšti save“, – teigė I. Stepukonienė.

Pernai metais pirmą kartą abiturientams pasiūlytos nemokamos VDU konsultacijos susilaukė išskirtinio vyresniųjų klasių moksleivių ir gimnazistų dėmesio. Konsultacijose dalyvavo moksleiviai iš Kauno, Vilniaus, Jonavos, Birštono, Prienų, Kėdainių, Panevėžio, Marijampolės, Vilkaviškio ir kitų miestų. Pagal atliktą dalyvių apklausą paaiškėjo, kad dauguma abiturientų buvo patenkinti gauta informacija, moksleiviai taip pat teigiamai įvertino galimybes susipažinti su dėstytojais ir universiteto aplinka, pasijusti studentu ir pasikartoti jau užmirštus dalykus prieš egzaminus. Dauguma į konsultacijas atvykusių moksleivių dalyvavo ne vienoje konsultacijoje, o daugiausiai abiturientų dėmesio susilaukė lietuvių kalbos ir matematikos konsultacijos.

Svarbu norintiems dalyvauti:

Registracija į konsultacijas yra skelbiama likus dviem savaitėm iki konsultacijų ir baigiama likus 48 valandoms iki konsultacijų pradžios. Konsultacijose galės dalyvauti tik užsiregistravę ir patvirtinimą gavę moksleiviai. Kiekvienai konsultacijų dienai būtina registruotis atskirai. Vietų skaičius konsultacijose yra ribotas. Registracija vykdoma internetu adresu http://www.publika.lt/apklausa-15-4b6945385550f.html.

Daugiau informacijos rasite išsamioje konsultacijų programoje.

Iki pasimatymo Vytauto Didžiojo universitete!

Daugiau informacijos teikia:
Studijų marketingo tarnybos komanda
Telefonas  (8 37) 323 206
Faksas  (8 37) 323 621
El. paštas darbuotojai@smt.vdu.lt 
Skype: VDU.moksleiviams
Facebook: VDU moksleiviams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.