Naujoji Konfucijaus instituto direktorė lankėsi VDU

Lapkričio 20 d. VDU apsilankė Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto (VU KI) delegacija, kuriai vadovavo prof. dr. Zhang Donghui, naujoji VU KI direktorė.

Rektorate delegacija susitiko su VDU rektoriumi prof. Zigmu Lydeka, Tarptautinių ryšių tarnybos direktore Zinaida Baltrėniene, Užsienio kalbų instituto direktorės pavaduotoja doc. dr. Vilma Bijeikiene, Humanitarinių mokslų fakulteto prodekane dr. Aurelija Tamošiūnaite ir Azijos studijų centro vadovu dr. Aurelijumi Zyku.

Vizito metu buvo aptartos Kinijos studijų perspektyvos VDU, kinų kalbos mokymo plėtra, bibliotekos fondų plėtimo, įvairaus studentų ir mokslininkų finansavimo klausimai. Svarbiausias VU KI delegacijos apsilankymo tikslas – aptarti Konfucijaus instituto mokymo centro (angl. teaching point) steigimą VDU Azijos studijų centre.

Universitete vykdoma bakalauro programa „Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos“ pasižymi itin dideliu kinų kalbos populiarumu – beveik 100 studentų šią kalbą yra pasirinkę kaip specialybinę (C dalyką) arba papildomą (D dalyką). Sprendžiant pagal šiuos skaičius, šiuo metu VDU ruošia daugiausiai kinų kalbos studentų Lietuvoje. Dėl šios priežasties mokymosi bazės tobulinimas, kaip ir dėstytojų skaičiaus didinimas, yra būtini, o būtent tai ir užtikrintų atskiro mokymo centro įsteigimas VDU.

Tai – jau antrasis prof. Zhang Donghui vizitas VDU nuo jos paskyrimo direktore lapkričio pradžioje. Lapkričio 13 d. ji jau lankėsi Azijos studijų centre ir tai buvo pirmasis oficialus direktorės vizitas Lietuvoje apskritai.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.