Universitete vyko botanikui L. Vailioniui skirtos monografijos pristatymas (VIDEO)

Vasario 10 d. VDU istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) vyko botaniko, profesoriaus Liudo Vailionio atminimui skirtos biografinės knygos sutiktuvės.

Monografijos, kurioje išsamiai apžvelgiama garsaus botaniko veikla ir gyvenimas, pristatyme dalyvavo profesorius Romualdas Baltrušis, dailininkė Irena Geniušienė, ekologas Romualdas Juknys, aktorė, rašytoja Doloresa Kazragytė, poetas Robertas Keturakis ir knygos autorė, L. Vailionio dukra istorikė Danutė Vailionytė.

Liudas Vailionis buvo botanikas, vienas iš Lietuvos aukštosios mokyklos inciatorių, botanikos ir biochemijos mokslų Lietuvoje pradininkas, gamtosaugos puoselėtojas, lietuvybės ugdytojas ir patriarchas, drauge su Šaulių sąjunga organizavęs Klaipėdos sukilimą, grąžinusį Lietuvos valstybei uostamiesčio kraštą. Monografijos rengėjų teigimu, L. Vailionio intelektas, valia, taurus žmogiškumas atsiskleidžia pedagoginėje veikloje, tarptautiniuose Lietuvos mokslininkų ryšiuose, artimųjų, mokinių ir bendradarbių atsiminimuose, jo moksliniuose straipsniuose, vertimuose, akademiškojo Botanikos žodyno leidybos istorijoje.

Monografijoje, kurioje panaudotos nuotraukos iš to meto periodinės spaudos, knygų ir Liudo Valionio šeimos asmeninių archyvų, cituojami šie Henriko Ostrausko žodžiai: „Profesoriaus atmintį gaubia didelių prasmingų darbų tauri paslaptis“.

Knygos sutiktuvės buvo renginių ciklo, skirto 90-ajai Lietuvos universiteto sukakčiai paminėti, dalis.

Autorė Danutė Vailionytė-Narkevičienė-Vailionė – kaunietė. Gimusi ir užaugusi mieste, kuriame susikūrė pirmoji Nepriklausomybė, padėti pamatai Lietuvos mokslui ir menui, savo įvairiapuse veikla ji puoselėja tarpukario Lietuvos inteligentijos tradicijas.

Ši nuostata atsispindi ir biografinėje knygoje, skirtoje Liudo Vailionio atminimui. Autorė įtikinamai pasakoja apie savo tėvo, garsaus botaniko, veiklą, jo aplinkos žmonių idealus ir siekius, pateikia įdomios dokumentinės medžiagos, išsaugotos šeimos archyve.

Video ir foto reportažai

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vykusių biografinės knygos sutiktuvių.