Apdovanoti Kauno istorijos olimpiados nugalėtojai

Žiemišką balandžio 5 d. popietę VDU Didžiojoje auloje buvo pagerbti ir apdovanoti pirmosios Kauno istorijos olimpiados lyderiai ir nugalėtojai.

Renginyje dalyvavo per septyniasdešimt svečių: moksleiviai, mokytojai, universiteto ir miesto bendruomenės nariai, olimpiados partneriai ir rėmėjai.Pirmąją Kauno istorijos olimpiadą 5–12 klasių moksleiviams surengė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras. Renginyje dalyvavo 150 moksleivių iš 40 Kauno miesto mokyklų. Į keturias amžiaus grupes suskirstytus dalyvius ruošė 70 mokytojų. Į baigiamąjį renginį buvo pakviesti geriausiai užduotis atlikę jaunieji istorikai (po dešimt kiekvienoje grupėje) ir jų mokytojai.

Pirmojoje renginio dalyje susirinkusiuosius sveikino olimpiados globėjas Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. „Džiugu būti čia, džiugu, kad VDU istorikai prof. Zigmuntas Kiaupa bei prof. Jonas Vaičenonis ir kiti pakvietė moksleivius dalyvauti miesto istorijos olimpiadoje – tikiu, kad ji taps tradicine. Manau, kad jūsų noras pažinti praeitį yra nuoširdus, tęskite pradėtus darbus“, – kalbėjo meras, moksleiviams įteikęs padėkos raštus.

VDU studijų prorektorius doc. Kęstutis Šidlauskas taip pat sveikino renginio dalyvius, dėkojo jiems už parodytą susidomėjimą Lietuvos istorija. „Ačiū jums už tai, kad gyvendami informacija perpildytais laikais domitės tuo, kas labai svarbu valstybei. VDU yra labai susijęs su Lietuvos istorija: atkūrėme valstybę – įsteigėme universitetą, praradome nepriklausomybę – buvo uždarytas universitetas, atkūrėme nepriklausomybę – atkūrėme ir universitetą“, – istorines gijas tarp VDU ir valstybės prisiminė docentas K. Šidlauskas.

Baigiamajame renginyje koncertavo VDU Muzikos akademijos studentės. Olimpiados nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Kauno istorijos centro diplomais, mero padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis. Laimėtojams prizus dovanojo VDU, „Šviesos“, „Baltų lankų“, „Versus Aureus“ leidyklos, Kauno „Tauras LIONS“ klubas.

„Džiugu, kad jūs taip gausiai dalyvavote olimpiadoje ir paneigėte sklindančias kalbas, jog jaunimas niekuo nesidomi. Tai – gražios ateities viltis. Olimpiada tapo miesto visuomenės savastimi“, – jauniesiems dalyviams sakė VDU Kauno istorijos centro vadovas prof. Zigmuntas Kiaupa. Baigdamas apdovanojimų šventę, jis dėkojo olimpiados sumanytojams, organizatoriams ir partneriams, ypač išskirdamas „Ugdą“ ir VDU Muzikos akademiją.

Šventės dalyvių įspūdžiai leidžia tikėtis, kad olimpiada pagrįstai pretenduoja tapti reikšmingu miesto gyvenimo įvykiu. Moksleiviai džiaugėsi, kad rengiantis olimpiadai įgytos žinios pravers ir ateityje. Mokytojai ragino organizatorius ateityje suteikti galimybę varžytis ne tik mokiniams, bet ir mokytojams bei miesto bendruomenei.

Kauno istorijos centras pažada reaguoti į kauniečių poreikius ir pasiūlymus bei ieškoti naujų, originalių kaunistikos populiarinimo formų.

VDU Kauno istorijos olimpiados nugalėtojų sąrašas

VDU Kauno istorijos centro ir Kauno m. savivaldybės informacija

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.