Nauji įmonių iššūkiai „Verslumo akademijos“ programos dalyviams

VDU „Verslo praktikų centro“ parengta „Verslumo akademija“ programa, Europos Komisijos tyrimų konsorciumo „University-Business Cooperation in Europe“ buvo įvertinta ir išrinkta tarp 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje. Šį rudens ciklą į programą buvo atrinkta 40 motyvuočiausių Vytauto Didžiojo universiteto studentų.

Spalio mėnesį grupių formavimo ir asmeninio tobulėjimo veiklose programos dalyviai buvo supažindinti su darbo grupėje principais, dalyvavo kūrybiškumo sesijose ir buvo skatinami priimti asmeninius bei komandinius iššūkius. Tarpdisciplininės studentų komandos praktiškai kūrybinėse dirbtuvėse išbandė „Lego Serious Play“,„Desigh Thinking“, „Business Model Canvas“, „Method Kit“ metodikas, kurios bus naudojamos realių iššūkių sprendimų procesuose. „Kauno „Aikido klubo“  įkūrėjas ir 3dan meistras Raimondas Šepetys dalyvius supažindino su šio kovos meno filosofija bei principais ir jų  pritaikymų kasdieniniame gyvenime siekiant užsibrėžtų tikslų.

Tolesnis „Verslumo akademijos“ mokymų ciklas bus tęsiamas dvejomis kryptimis. „Verslumo kompetencijų“ kurse studentai ugdys tokias kompetencijas kaip, komandinis darbas, savęs vertinimas, ryšių mezgimas, kūrybiškumas, problemų sprendimas, dienoraščio pagalba rengs asmeninio tobulėjimo planus. Pranešimus bei kūrybines dirbtuves ves lektoriai dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė, dr. Justinas Kisieliauskas, dr. Agnė Blažienė ir kiti savo srities ekspertai.

„Idėjų laboratorijos“ kurse dalyviai bus supažindinami su metodikomis, padėsiančiomis analizuoti verslo ir socialinius atvejus. Individualūs grupių susitikimai su mentoriais ir koordinatoriais vyks kiekvieną savaitę. Šį ciklą iššūkius pateikė tokios įmonės kaip UAB „Intermedix Lietuva“, UAB „Naujasis Nevėžis“, UAB „Lidl Lietuva“, UAB „Vičiūnai Group“, „Courage Ventures“ ir AB„Telia“.

„Verslumo akademijos“ programą sudaro 33 ECTS. Programa vykdoma dviem etapais – rudens ir pavasario semestrais.