Naujajam VDU tinklalapiui – vieneri

1763

Praėjusį sausį startavusį naująjį Vytauto Didžiojo universiteto tinklalapį VDU.lt per metus aplankė virš 1 mln. 300 tūkst. lankytojų iš 148 šalių, buvo atversta beveik 3 milijonai puslapių.

Indrė Sekevičienė, i.sekeviciene@vkt.vdu.lt

Prieš pusę metų VDU.lt rašėme, jog per pirmuosius tinklalapio gyvavimo mėnesius jame jau buvo apsilankę 137 tūkst. unikalių lankytojų, atversta daugiau nei 1 mln. puslapių. Šiandien šie skaičiai dvigubėja ir trigubėja: tinklalapį jau yra aplankę 320 425 unikalūs lankytojai, jie atvertė beveik 3 mln. puslapių. Vidutiniškai per dieną yra atverčiama apie 3 500 puslapių.

Pirmąją tinklalapio gyvavimo dieną (2010 m. sausio 18 d.) jį aplankė 982 lankytojai, sausio 12 d.  beveik 5 kartus daugiau – 4343 lankytojai. Daugiausiai per praėjusius metus VDU.lt buvo aplankyta 2010 m. rugsėjo 6 d. Tuomet Vytauto Didžiojo universiteto tinklalapyje lankėsi beveik 10 000 lankytojų. Nauji lankytojai, kaip ir prieš pusę metų, sudaro 24 proc., sugrįžtantys – 76 proc. visų lankytojų.

Prieš pusmetį skaitomiausios tinklalapio rubrikos buvo „Priėmimas į studijas VDU“, „Bakalauro studijos“ ir „Magistro studijos“, o 2010 m. sausio 13 d. duomenimis, be naujienų skaitymo, 65 proc. visų lankytojų dar užsuka ir į vidinius informacinius puslapius, tarp kurių lankomiausi yra „Bakalauro studijos“, „Priėmimas į studijas VDU“, „Magistrantūros studijos“, „Apie studijas VDU“ ir „Kontaktai“.

Jeigu prieš pusę metų tiesiogiai į tinklalapį užsukdavo 56 proc. lankytojų, per paieškos sistemas jį surasdavo 31 proc. apsilankiusiųjų ir dar 13 proc. į tinklalapį patekdavo iš susijusių puslapių, tai šiandien šie skaičiai neženkliai pakito: tiesiogiai į tinklalapį užsuka 46 proc., per paieškos sistemas 38 proc. ir iš susijusių puslapių – 16 proc. VDU.lt lankytojų.  Apžvelgus dažniausiai naudojamas naršykles paaiškėjo, kad beveik 50 proc. lankytojų naudoja „Internet Explorer“, beveik 24 proc. „Firefox“, 9 proc. „Chrome“, 7 proc. „Opera“, o likusieji 10 proc. – „Opera Mini“, „SeaMonkey“, „NetFront“, „Mozilla Compatible Agent“ ir kt.

Šiuo metu VDU naujienas, išsamią informaciją apie universitetą vakar ir šiandien, jo valdymą, fakultetus, mokslą ir tyrimus, tarptautinius ryšius ir projektus, meno erdves, muziejus ir kitą universitete vykdomą veiklą svetainėje VDU.lt galima skaityti dviem  kalbomis – lietuvių ir anglų. Remiantis statistiniais duomenimis, VDU.lt svetainė buvo lankoma net iš 148 šalių: daugiausiai besilankančiųjų dešimtuke be Lietuvos – Jungtinė Karalystė, JAV, Vokietija, Lenkija, Norvegija, Airija, Prancūzija, Italija ir Estija. Įdomu tai, kad tinklapyje VDU.lt lankėsi ir Turkijos (1220), Pietų Korėjos (391), Indijos (390), Kanados (347), Maltos (295), Slovėnijos (274), Izraelio (136) ir kitų valstybių gyventojai.

Matant susidomėjusiųjų srautus ir siekiant VDU.lt tinklapyje informaciją pateikti kuo įvairesnei auditorijai, VDU Užsienio kalbų centro pagalba pagrindinė informacija apie Vytauto Didžiojo universitetą jau yra išversta ir pateikiama ir ispanų, prancūzų, italų, lenkų, rusų ir turkų kalbomis. Netrukus apie VDU vakar ir šiandien galės perskaityti šnekantieji vokiečių, kinų, arabų, portugalų, danų, estų, graikų, japonų, korėjiečių, latvių, norvegų, serbų kalbomis.

„Vytauto Didžiojo universitetas visada išskirtinį dėmesį skyrė kitoms kalboms. Tai – šansas pažinti kitas kultūras, rodyti atvirumą, kuris yra vienas svarbiausių universiteto bruožų. Įvairių šalių lankytojams pateikiama informacija skirtingomis kalbomis yra žingsnis, įtvirtinantis tai, kuo tiki VDU – skleisti idėjas“, – teigė VDU Viešųjų ryšių prorektorė Auksė Balčytienė.

VDU Užsienio kalbų centro direktorės pavaduotojos Vilmos Bijeikienės teigimu, informacijos apie VDU pateikimas įvairiomis užsienio kalbomis padidina VDU žinomumą už Lietuvos ribų. „Tai pristato mūsų universitetą kaip atvirą daugiakalbystei ir tarpkultūriškumui, padeda sudominti ir pritraukti studentus bei mokslininkus, dėstytojus iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos kontekste informacijos pateikimas ne tik lietuvių ir anglų kalbomis padeda universitetui išsiskirti iš kitų aukštųjų mokyklų, parodo būsimiems studentams, kad čia mokoma įvairių kalbų ir bendraujama įvairiomis kalbomis, tai gali būti vienas iš argumentų, kodėl rinktis mokytis VDU“, – teigė V. Bijeikienė.

Informacijos pateikimas įvairiomis kalbomis – ne vienintelės naujienos, kurias 2011 m. žada VDU.lt. Kviečiame sekti naujienas ir nuolat susipažinti su lankytojų patogumui kuriamomis naujovėmis. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.