Nauja programa ruoš politikos ir ekonomikos bakalaurus

1359

Nuo 2014/2015 m. m. rudens semestro VDU Politologijos katedroje bus pradėta vykdyti nauja unikali Pasaulio politikos ir ekonomikos bakalauro studijų programa, kuri ruoš plačios specializacijos absolventus, išmanančius ne tik fundamentalius profesinius dalykus, bet ir tarpdisciplinines sąsajas, leidžiančias sėkmingai įsitvirtinti žinių visuomenėje.

Programą baigę specialistai bus pasirengę paaiškinti politinius ir ekonominius procesus įvairiose pasaulio valstybėse, regionuose, bei globaliu mastu; įvertinti tarpusavio ryšius tarp politinių veikėjų ir ekonominių struktūrų įvairių valstybių politinėse sistemose; atlikti lyginamąją politinių bei ekonominių procesų ir reiškinių analizę, prognozuoti šių procesų raidos perspektyvas; vykdyti įvairių politikos ir ekonomikos subjektų veiklų ypatumų ir jų tarpusavio sąsajų tyrimus.

Naujoji programa prisidės prie universiteto tarptautiškumo – ji bus vykdoma anglų kalba (pavadinimu „World Politics and Economy“). Iš kitų šios studijos išsiskirs tuo, kad absolventams bus įteikiami dvigubi – politikos ir ekonomikos mokslų – bakalauro diplomai.

Baigusieji Pasaulio politikos ir ekonomikos programą galės toliau studijuoti politikos mokslų, ekonomikos ir kitų socialinių ir humanitarinių mokslų magistrantūroje tiek VDU, tiek kituose Lietuvos ir užsienio universitetuose arba užsiimti praktine veikla: dirbti politiniais patarėjais ar apžvalgininkais, vadybininkais ar ekonomistais Lietuvos ir užsienio valstybių viešojo sektoriaus institucijose, nacionalinių valstybių ambasadose, konsulinėse įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose, ES ir kitų tarptautinių organizacijų institucijose ir atstovybėse, privačiame sektoriuje, taip pat žiniasklaidos ir kitose viešojo informavimo priemonėse, t.y. ten, kur reikalingi politinius, ekonominius bei socialinius procesus išmanantys politikos mokslų ir ekonomikos specialistai.

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis pabrėžė, kad šios studijos suteiks tarptautiniu mastu reikšmingų žinių. „Pasaulio politikos ir ekonomikos bakalauro programos absolventai turės žinių, gebėjimų ir įgūdžių rengti ir įgyvendinti tarptautinius projektus, aktyviai dalyvauti ES kaimynystės regionų nevyriausybinių organizacijų forumuose, spręsti Rytų Europos bei kitų pasaulio šalių politines bei ekonomines problemas, numatyti galimus veiksmų scenarijus ateityje bei tuo pačiu atstovauti Lietuvai ar kitoms šalims“, – naująją programą pristatė dekanas.

Studijų trukmė – 4 metai. Programos modulių paskaitas ves VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto bei Ekonomikos fakulteto dėstytojai. Taip pat numatyta kviesti dėstytojus iš užsienio – Jungtinių Amerikos valstijų, Europos Sąjungos šalių ir Azijos universitetų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.