Muzikos akademijos studentai kviečia į jaunimo menų festivalį „Be stogo“

Gegužės 11–12 dienomis Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje (Rotušės a. 19) vyks pirmasis jaunimo menų festivalis „Be stogo“. Dienos metu Dailės gimnazijos mokiniai kvies kauniečius ir miesto svečius apžiūrėti dailės darbų parodas, dalyvauti kūrybinėse-edukacinėse dirbtuvėse. Vakarais vyks klasikinės muzikos koncertai, kuriuos surengs VDU ir LMTA studentai, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai.  Vėliau, kiemelyje atsidarysiančioje kavinėje „Ryšių kiemelis 837“, bus galima pasimėgauti gyvais džiazo koncertais.

Organizatoriai žada įvairiapusę instrumentinės muzikos programą, sudarytą iš skirtingas epochas atspindinčių kūrinių, nuo baroko iki modernizmo.  Atlikėjai patys parinko kūrinius, kurie, jų manymu, maloniausiai skambėtų kiemelio erdvėje. Kamerinės muzikos bei solo koncertuose, prasidėsiančiuose nuo 18 val., bus atliekami J. S. Bacho, W. A. Mozarto, F. Chopino, F. Liszto, C. Debussy, A. Templetono, B. Dvariono, M. K. Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Vakarėjant instrumentinę muziką pakeis džiazas. Pirmąjį vakarą skambės „Bazarų JazzTrain“, VDU muzikos akademijos studentų, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių laisvos improvizacijos (angl. jam session), o kitą vakarą džiazo, bossanovos ir sambos ritmus gros „Antonio Palmisani bossa quartet“.

Gegužės 12 d., 14 val. Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje vyks kūrybinės-edukacinės dirbtuvės. Jose Dailės gimnazijos mokiniai pasakos ir kvies išbandyti skirtingas dailės rūšis: batiką, tapybą, audimą, skulptūrą. Į dirbtuves kviečiami tiek maži vaikai, tiek vyresni moksleiviai.

Kaip teigia idėjos autorius, pianistas Jurgis Valiukevičius, šiuo renginiu siekiama pažvelgti į kūrinius kitaip, nei mokslo metais įpratę mokiniai ir studentai. Norisi išeiti iš mokyklinių ir akademinių salių, formalumų, pabendrauti standartais neapribotoje, jaukioje erdvėje.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Daugiau informacijos teikiama socialiniame tinkle „Facebook“.