Muzikos akademijoje – rekonstruotų patalpų atidarymas

Balandžio 8 d., penktadienį, 11 val., VDU Muzikos akademijoje (V. Čepinskio g. 5) vyks iškilmingas rekonstruotų Muzikos akademijos patalpų atidarymas. Po iškilmių akademijoje bus surengta atvirų durų diena.

Renginyje vyks Muzikos akademijos studentų ir absolventų koncertas, kuriame pasirodys tarptautiniu mastu pripažinti atlikėjai, iškilūs akademijos atstovai: koncertuos VDU kamerinis orkestras ir solistai Liudas Mikalauskas (bosas), Laimonas Salijus (akordeonas), Ieva Goleckytė (sopranas). Diriguos Jonas Janulevičius.

Kitą dieną po iškilmių, balandžio 9 d., 12 val., akademijoje vyks atvirų durų diena. Po rekonstrukcijos atidarytose patalpose laukiami moksleiviai, studentai ir visi susidomėję šia kultūrine-edukacine erdve. Renginio metu Džiazo, Dainavimo, Fortepijono, Instrumentinės muzikos bei Muzikos teorijos ir pedagogikos katedrų vedėjai papasakos apie akademijoje siūlomas studijas ir galimybes pabaigus mokslus. Administracijos darbuotojai atsakys į su studijų programomis bei Muzikos akademijos istorija susijusius klausimus.

„Muzikos akademijoje įvykusi renovacija neabejotinai verčia naują puslapį muzikų rengime Kaune. Pagaliau turime visus europinius standartus atitinkančias koncertines ir repeticijų erdves. Pastatas rekonstruotas atsižvelgiant į muzikų poreikius. Puikiai įrengtos salės, kuriose nuostabi akustika. Akustikos problemos išspręstos ir auditorijose“, – pažymėjo VDU Muzikos akademijos dekanas doc. Saulius Gerulis.

Pasak dekano, atnaujinti ir akademijoje naudojami garsių firmų instrumentai – studentai ir dėstytojai gali džiaugtis fortepijonais „Yamaha“, „Grotrian-Steinweg“, „Imler“, akordeonais, fleitomis ir kt. instrumentais.

Dekanas doc. S. Gerulis pabrėžė, jog VDU Muzikos akademijos misija yra nepaprastai svarbi tiek laikinajai sostinei, tiek visai Lietuvai – akademija rengia profesionalus Kauno valstybiniam muzikiniam teatrui, Kauno valstybiniam chorui, Kauno miesto simfoniniam orkestrui, pedagogus Kauno regiono muzikos mokykloms ir t. t. Jos absolventai sėkmingai įsidarbina Lietuvoje ir užsienyje, garsina Lietuvą tarptautiniuose renginiuose.