Mokymuose – elektroninių kalbos išteklių pritaikymas

Balandžio 3-4 dienomis VDU vyks mokymai „Kalbos technologijos, elektroniniai kalbos ištekliai ir įrankiai“. VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojas, Kompiuterinės lingvistikos centro vadovas doc. dr. Andrius Utka pristatys elektroninius kalbos išteklius, naudingus ne tik filologijos, bet ir kitų mokslo krypčių atstovų tyrimams.

Dviejų dienų mokymais akademinė bendruomenė kviečiama teoriškai ir praktiškai susipažinti su šiomis temomis:

• kalbos technologijų svarba apdorojant vaizdą, tekstą ir garsą,
  • kalbos įrankiai ir ištekliai, jų taikymas tyrimuose,
  • automatizuoto vertimo priemonės ir jų taikymas.

Dabartinės lietuvių kalbos tekstynas, automatinė kirčiuoklė, Lietuvių kalbos sintaksinės ir semantinės analizės informacinė sistema ir mašininio vertimo sistema – tai tik keletas Kompiuterinės lingvistikos centro siūlomų paslaugų. Mokymai suteiks galimybę susipažinti su šiais ir kitais kalbos technologijų įrankiais ir ištekliais, kuriuos galima bus pritaikyti savo tyrimuose ar darbuose.

Registracija į mokymus internetu.  Mokymai vyks balandžio 3-4 dienomis, nuo 18 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 413 aud.).

Mokymus organizuoja VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kompiuterinės lingvistikos centras ir VDU doktorantų klubas.

Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebok“.