Mokslininkams ir dėstytojams – „Fulbright“ atranka

Lietuvos mokslininkai, tyrėjai ir dėstytojai kviečiami dalyvauti „Fulbright“ mokslininkų programos („Fulbright Scholar Program“) atrankoje 2016-2017 mokslo metams. Paraiškos priimamos iki spalio 18 d.

„Fulbright“ programą finansuoja JAV Valstybės departamento Švietimo ir kultūros skyrius, vadovaudamasis Williamo Fulbrighto stipendijų tarybos nustatytomis gairėmis.

„Fulbright“ mokslininkų programa teikia stipendijas (iki 9 mėn. tiksliųjų mokslų srityje ir iki 6 mėn. socialinių ir humanitarinių mokslų srityse) Lietuvos mokslininkams, tyrėjams ir universitetų dėstytojams, ketinantiems vykdyti tyrimus arba dėstyti bet kurioje srityje JAV universitetuose.

Reikalavimai kandidatams

• Lietuvos Respublikos piliečiai arba nuolatiniai gyventojai;
  • daktaro laipsnis arba atitinkama profesinė patirtis;
  • aiškiai apibrėžta ataskaita apie siūlomas tyrimų veiklas arba paskaitų dėstymą;
  • privalomos anglų kalbos žinios, atitinkančios siūlomas paskaitas arba mokslinį projektą;
  • paraiškos teikimo metu būtina turėti darbą Lietuvoje;
  • JAV universiteto kvietimas būtų privalumas.

Paraiškų formos ir taisyklės yra prieinamos internete.

Daugiau informacijos apie programą teikia JAV ambasados Lietuvoje Viešųjų ryšių skyrius. Tel. +370 5 2665430, el. paštas BaukuvieneR@state.gov.