Mokslininkai analizuos religinę patirtį tarp Rytų ir Vakarų

Balandžio 8 d., penktadienį, VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks tarpdisciplininė mokslinė konferencija „Religinė patirtis tarp Rytų ir Vakarų“. Ši konferencija tęsia 2010 m. vykusioje konferencijoje „Mistinė patirtis šiuolaikiniuose kontekstuose“ užsimezgusią diskusiją.

Vykstant globalizacijos ir migracijos procesams bei naudojantis naujausių technologijų teikiamomis galimybėmis Lietuvos žmonės susipažįsta su vis platesniu krikščioniškos kilmės bendruomenių ir kitų religinių tradicijų spektru. Tokia situacija ne tik verčia kiekvieną žmogų naujai peržvelgti ir įvertinti savo paties religingumą, bet ir kelia klausimus, susijusius su kitoms religinėms tradicijoms priklausančių žmonių religine patirtimi, praktikomis, moraliniais įsitikinimais bei jų įtaka bendram socialiniam ir kultūriniam gyvenimui.

Konferencijoje dalyvaus keturias disciplinas atstovaujantys mokslininkai, kuriuos vienija susidomėjimas religine patirtimi. Kviečiame visus norinčius įsijungti į diskusiją ir drauge patyrinėti, kaip religijų sandūra, samplaika ir santykis atsiskleidžia patirtiniame-praktiniame lygmenyje.

Konferencijos programa.

Konferenciją rengia Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedra ir Katalikų teologijos fakultetas.